POZnań

Ostatni City Trail

City Trail Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W sobotę rozpocznie się szósta seria biegów City Trail z Nationale-Nederlanden. To ostatnia okazja w edycji 2016/2017, by spotkać się nad Rusałką, poprawić swój rekord trasy i zdobyć cenne punkty w klasyfikacji generalnej. Na kolejną edycję przełajowych piątek trzeba będzie zaczekać do października.

Trwająca edycja była już piątą ogólnopolską. Wcześniej zawody odbywały się pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych i przez trzy edycje odbywały się tylko w Poznaniu. Cykl na dobre wpisał się w plany treningowe poznańskich biegaczy. Wśród startujących nad Rusałką jest kilku zawodników, którzy ukończyli wszystkie imprezy, a odbyło się ich już dokładnie 50.

W rywalizacji kobiet zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zapewniła sobie już przed miesiącem pochodząca z Pobiedzisk Patrycja Talar. Wśród mężczyzn walka o zwycięstwo rozegra się w sobotę pomiędzy zaledwie 18-letnim Nikodemem Dworczakiem, a doświadczonym Marcinem Fehlauem – najlepszym w poprzednim sezonie CITY TRAIL w Poznaniu.

Nieodłączną częścią imprezy są zawody dla dzieci i młodzieży. Zapisy odbywają się analogicznie jak w biegu głównym, z tą różnicą, że opłata startowa to zawsze 5 zł, a połowa tej kwoty jest przekazywana na cele charytatywne.

Schemat biegów od lat jest niezmienny – o godz. 8:30 rozpoczyna pracę biuro zawodów, od 9:30 trwają biegi dla dzieci i młodzieży, a o 11:00 na trasę ruszają dorośli. Biuro zawodów i meta są zlokalizowane w pobliżu plaży miejskiej nad Rusałką. Start jest oddalony od mety o ok. 1,2 km w kierunku stadionu Olimpii.

W ramach sobotniego biegu rozegrane zostaną dwie dodatkowe klasyfikacje – Mistrzostwa Polski Harcerzy w Biegach Przełajowych oraz Mistrzostwa Night Runners na 5 km.

Szósty bieg nie jest pożegnaniem z City Trail. Sezon zamknie siódma impreza – uroczysta gala, podczas której każdy, kto ukończy co najmniej 4 biegi otrzyma pamiątkowy medal, a najszybsi zostaną nagrodzeni. Impreza odbędzie się 15 marca w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego (początek o godz. 18:00 – dzieci, część dla dorosłych od 19:00).

City Trail to ogólnopolska impreza organizowana w dziesięciu miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.

City Trail Poznań - bieg 3

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz