Stare Miasto

Obrazili uczucia religijne – będzie kara?

Obrazili uczucia religijne - będzie kara?  Foto: monitoring sklepu

Szkiełom udało się ustalić kim byli dwaj mężczyźni, którzy w kościele przy placu Bernardyńskim pili alkohol i rozlewali go na ołtarzu.

Mężczyźni przed niedzielną, poranną mszą weszki do kościoła i w obecności gromadzących się już wiernych zaczęli pić alkohol. Rozlewali go również na ołtarzu. Do zdarzenia doszło na początku września. Za zgodą Policji opublikowaliśmy niedawno zdjęcie jednego ze sprawców oraz nagranie z monitoringu jednego ze sklepów, na którym również był on widoczny.

Po opublikowaniu zdjęć podejrzanego policjanci prowadzący tę sprawę otrzymali wiele sygnałów od mieszkańców. Każdą informację weryfikowali i to pozwoliło im wytypować podejrzanych. Szkieły szybko zatrzymały jednego z podejrzanych. To kolega mężczyzny, którego wizerunek publikowaliśmy.

To 33-leni mieszkaniec Poznania, mężczyzna po doprowadzeniu do Prokuratury Poznań Stare Miasto usłyszał zarzut z art. 196 kodeksu karnego – informuje Patrycja Banaszak z poznańskiej Policji – zatrzymanie drugiego mężczyzny jest tylko kwestią czasu albowiem policjanci wiedzą już kim on jest.

Obaj mężczyźni są oskarżeni o obrazę uczuć religijnych. Grozi im teraz kara do 2 lat więzienia.

Użyte w artykule zdjęcia: monitoring sklepu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz