Stare Miasto

Rolls Royce i maluch – samochodowe atrakcje na Wrocławskiej

Dni Starego Miasta – zabytkowe auta na Wrocławskiej  Foto: lepszyPOZNAN.pl / TD

Tłumy poznaniaków podziwiały eleganckie do perfekcji wypieszczone zabytkowe limuzyny, a także z takim samym zapałem i łezką w oku Fiaty 125 i 126p. Były to atrakcje drugiej części Dni Starego Miasta organizowanych przez Radę Osiedla.

Dni Starego Miasta – zabytkowe auta na WrocławskiejWystawa odbywała się na ul. Wrocławskiej. Trochę przewrotnie gdyż ta ulica od kilku lat jest deptakiem.

Chcemy tchnąć inną jakość i pokazać, że nasza ulica może spełniać także funkcje wystawowe a pięknie lakierowane i chromowane pojazdy mogą być jej ozdobą – mówi radny Sławomir Cichocki, organizator przedsięwzięcia.

Świat się zmienia i nowoczesne samochody już nie przypominają tych z lat ’60 czy ’70. No może tylko poza tym, że mają 4 koła. Natomiast reszta to już potężne różnice, także technologiczne. Podziwiać można było także wozy amerykańskie z potężnymi wolnossącymi silnikami o pojemności nawet 8,2 litra.

Najciekawsze auta na Wrocławskiej: Cadillac Eldorado cabrio z 1976 roku, Cadillac De Ville z 1966 roku, Warszawa M20 z 1953 roku, Warszawa pic-up 200P z 1960 roku, Rolls Royce Silver Shadow z 1970 roku, Polski Fiat 125p z 1972 roku, Ford Thunderbird, Buick Le Sabre.

To nieczęsta okazja tym bardziej, że w Poznaniu nie mamy od lat muzeum starych samochodów.

Dni Starego Miasta – zabytkowe auta na Wrocławskiej

Wystawa na Wrocławskie była także okazją do porozmawiania z właścicielami samochodów, a także do spotkania z radnymi osiedlowymi.

Wczoraj poznaniaków i mieszkańców Starego Miasta zaprosiliśmy na piknik rodzinny w parku w Starym Korycie Warty, dziś chcieliśmy pokazać jak atrakcyjne wydarzenia mogą przyciągać turystów na staromiejskie uliczki, bez nadmiernego hałasu i bałaganu – komentuje radny Tomasz Dworek

Dni Starego Miasta – zabytkowe auta na Wrocławskiej

                         dni-starego-miasta-zabytkowe-samochody-na-wroclawskiej-fot-t-27 dni-starego-miasta-zabytkowe-samochody-na-wroclawskiej-fot-t-28 dni-starego-miasta-zabytkowe-samochody-na-wroclawskiej-fot-t-29 dni-starego-miasta-zabytkowe-samochody-na-wroclawskiej-fot-t-30 dni-starego-miasta-zabytkowe-samochody-na-wroclawskiej-fot-t-31 dni-starego-miasta-zabytkowe-samochody-na-wroclawskiej-fot-t-32 dni-starego-miasta-zabytkowe-samochody-na-wroclawskiej-fot-t-33 dni-starego-miasta-zabytkowe-samochody-na-wroclawskiej-fot-t-34 dni-starego-miasta-zabytkowe-samochody-na-wroclawskiej-fot-t-35 dni-starego-miasta-zabytkowe-samochody-na-wroclawskiej-fot-t-36 dni-starego-miasta-zabytkowe-samochody-na-wroclawskiej-fot-t-37 dni-starego-miasta-zabytkowe-samochody-na-wroclawskiej-fot-t-38 dni-starego-miasta-zabytkowe-samochody-na-wroclawskiej-fot-t-39

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / TD,

4 komentarzy

kliknij by dodać komentarz