DLA STUDENTA

O nowych zagrożeniach z Rosji

Profesor Matthew Kroenig  Foto: mat. prasowe

NATO strategy for the new Russia threat to tytuł wykładu, jaki wygłosi prof. Kroenig na UAM. Wykład jest otwarty i nie trzeba się na niego zapisywać. 

Profesor Matthew Kroenig jest dyrektorem studiów na kierunku stosunki międzynarodowe na prestiżowej amerykańskiej uczelni Georgetown University – wyjaśniają organizatorzy – pracuje jako Senior Fellow the Brent Scowcroft Center on International Security w ramach najbardziej wpływowego amerykańskiego think-tanku The Atlantic Council.

Jako członek the Council on Foreign Relations doradza również kongresmenom. Jest doradcą z zakresu polityki zagranicznej w ramach John Hay Initiative. W latach 2010-2011 prof. Kroenig pełnił funkcję specjalnego doradcy Sekretarza Obrony Stanów Zjednoczonych.

Prof. M. Kroenig był doradcą do spraw polityki międzynarodowej w sztabie kandydata na prezydenta USA Mitta Romneya. Otrzymał nagrodę czasopisma Foreign Affairs za książkę A Time to Attack: The Looming Iranian Nuclear Threat. Opracował pierwszą w historii Stanów Zjednoczonych kompleksową strategię przeciwdziałania terroryzmowi (2005). W 2005 r. został uhonorowany Nagrodą Sekretarza Obrony USA za wybitne osiągnięcia.

Wykład NATO strategy for the new Russia threat prof. Kroeniga rozpocznie się na WNSiD UAM (ul. Umultowska 89a) w sali 120 o godzinie 13:15.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz