DLA STUDENTA

Informatycy teraz lepiej dopasowani

Współpraca biznesu z uczenią  Foto: capgemini

Absolwenci niektórych uczelni wyższych często nie mogą odnaleźć się na rynku pracy – oferowane kierunki studiów okazują się być niewystarczającą odpowiedzią na to, czego faktycznie potrzebuje rynek. Jest to szczególnie widoczne podczas rekrutacji do firm w branży IT, Wielu absolwentów informatyki jest doskonale przygotowanych do programowania wyłącznie w C++, podczas gdy rynek pracy poszukuje specjalistów gotowych do pracy w JAVIE.

By lepiej dostosowywać program nauczania do potrzeb przedsiębiorców Politechnika Poznańska razem z centrum konsultingowym Capgemini Software Solutions wspólnie stworzyli mikro-system analityczny, który na podstawie przeprowadzonych ankiet umożliwi budowanie profili studentów i aktualnych ofert pracy zbieranych z Internetu.

Co to oznacza w praktyce? Każdy student, który weźmie udział w projekcie, po przeanalizowaniu danych otrzyma indywidualną i ogólną ocenę, która podpowie mu, jakie ma szanse na rynku pracy i jak może się do niego przygotować – mówi Rafał Burak, organizator przedsięwzięcia.

Wiedza uzyskana z analizy tych danych umożliwi także przebudowywanie programów studiów, tak, aby kompetencje studentów odpowiadały wymaganiom pracodawców. Projekt jest realizowany przez studentów Politechniki kierunku informatyka wraz z pracownikami Capgemini.

Startup weekend

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz