Puszczykowo

Nowy oddział w puszykowskim szpitalu

stetoskop  Foto: sxc

stetoskop Foto: sxcSzpital w Puszczykowie wzbogacił się o oddział opieki paliatywno-hospitacyjnej. Jego budowa trwała nieco ponad rok i kosztowała 5.200.000,00 złotych.

Jest to jeden z największych i najbardziej nowoczesnych oddziałów tego typu w Wielkopolsce – mówią przedstawiciele szpitala – jednocześnie będzie mogło tu przebywać 40 osób.

Pierwsi pacjenci zostaną prewiezieni do nowych pomieszczeń z siódmego piętra głównego budynku szpitala. Trafią oni do przestronnych, funkcjonalnych i w pełni wyposażonych trzyosobowych sal – podkreślają pracownicy szpitala w Puszczykowie – do użytku pacjentów będzie także patio, na które nieuleczalnie chore osoby w łóżkach będą mogły być przewiezione bezpośrednio z sal.

Nowy oddział zbajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie głównego gmachu szpitala, w parterowym budynku. Jego budowa rozpoczęła się we wrześniu 2012 roku i kosztowała 5.200.000 złotych. Część bejmów pochodziła ze środków własnych szpitala, jednak inwestycję udało się zrealizować głównie dzięki dotacji powiatu poznańskiego.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz