Sport

Niezwykła policjantka w szeregach poznańskiej Policji

sierż. sztab. Olga Witkowska - KMP Poznań  Foto: materiały prasowe / KMP Poznań

Dużym osiągnięciem sportowym może pochwalić się sierż. sztab. Olga Witkowska – funkcjonariuszka Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Nasza policjantka, startując w Międzynarodowym Festiwalu Sportów Sylwetkowych, jako debiutantka wywalczyła m.in. pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. W konkursie, który odbył się w dniach 21-22 października w podwarszawskich Markach uczestniczyli zawodnicy z wielu krajów.

Pod koniec października odbył się Międzynarodowy Festiwal Sportów Sylwetkowych Fitness Authority. Konkurs zorganizowany został przez Federację NPC Wordwide & IFBB Professional League i miał miejsce w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym pod Warszawą.

W zawodach uczestniczyły zawodniczki z Polski i zza granicy. Wzięła w nich udział policjantka Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu sierż. sztab. Olga Witkowska, która na co dzień pełni służbę na stanowisku kierowania poznańskiej jednostki.

W rywalizacji w której udział wzięło wiele utytułowanych kulturystek, nasza policjantka zajęła pierwsze miejsce w kat. Masters w swojej kategorii wiekowej oraz drugie miejsce w kat. Thrue Novice dedykowanej dla absolutnych debiutantek w sportach sylwetkowych. W zawodach dla zawodniczek profesjonalnych, które odbyły się drugiego dnia festiwalu, Olga zajęła wysokie czwarte miejsce. To był ogromny sukces! – relacjonuje sierż.sztab. Łukasz Paterski z KMP w Poznaniu.

Jak sama mówi sport towarzyszy jej od wielu lat. Swoją przygodę z kulturystyką zaczęła raptem trzy lata temu, jednak szybko stała się ona jej pasją. Dyscyplina ta wymaga od niej wiele wyrzeczeń z drugiej strony, daje ogromną satysfakcję. Treningi i odpowiednia dieta są bardzo wymagające i rygorystyczne. Lata ciężkich ćwiczeń, uczą odpowiedzialności, systematyczności i pełnego zaangażowania w każde podjęte działanie.

Sukces, który odniosła, zmotywował ją do dalszej ciężkiej pracy. Policjantka zapowiada kolejne starty  w przyszłym roku.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / KMP Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz