Pierwsza domowa wygrana energetycznych

Enea Energetyk Poznań - KS BAS Kombinat Budowlany Białystok  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Enea Energetyk Poznań pokonał na własnym parkiecie KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:1 (25:15, 20:25, 25:22, 25:18) i z trzema zwycięstwami na koncie wskoczył do pierwszej ósemki w ligowej tabeli. Dla poznanianek było to także pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością.

Drużyna gospodarzy dobrze zaczęła pierwszą partię, bo od wyniku 4:0, ale białostoczanki powoli odrabiały straty i doszły już na jeden punkt do stanu 10:9, ale później znów podopieczne Marcina Patyka wrzuciły wyższy bieg i kilka błędów rywalek oraz dobra
postawa Wiktorii Niwald, która zdobyła siedem punktów w tej odsłonie meczu dały wygraną 25:15.

Po zmianie stron lepiej zaczęły siatkarki z Białegostoku, które sukcesywnie budowały swoją przewagę i wygrały 25:20. Siedem punktów zdobyła w tej partii Paulina Niedźwiecka, która zdobyła także trzy ostatnie punkty w tym secie dając remis w meczu.

Trzeci set to walka cios za cios aż do stanu 21:21 – wcześniej żadna z drużyn nie mogła odskoczyć rywalowi na więcej niż dwa oczka. Dopiero wtedy poznanianki zdobyły trzy punkty z rzędu po dwóch błędach przeciwniczek i skutecznym ataku Zofii Sobanty, a
drugiego seta podarowała Enei Energetykowi zepsutą zagrywką Barbara Sokolińska.

Na początku czwartej odsłony meczu wiele wskazywało na to, że nie będzie ostatnią, bo drużyna prowadzona przez Sebastiana Grzegorka szybko objęła prowadzenie 7:3 i różnica później dwóch-trzech punktów utrzymywała się do stanu 14:12 dla BAS, po czym
poznanianki odpaliły turbo i zdobyły aż 10 punktów z rzędu, z czego cztery atakiem i jednym blokiem Zofii Sobanty. Białostoczanki odpowiedziały czterema kolejnymi punktami, ale później Enea Energetyk domknął mecz wygrywając w czwartej partii 25:18.

Dzień wcześniej poznanianki pokonały KS BAS Kombinat Budowlany Białystok w ramach Pucharu Polski – także 3:1 w setach, więc można stwierdzić, że Energetyczki zagrały na szóstkę zarówno pod względem liczby wygranych setów, jak i realizacji planu na
weekendowy dwumecz z ekipą z Podlasia.

Enea Energetyk Poznań – KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:1 (25:15, 20:25, 25:22, 25:18)

Enea Energetyk Poznań: Zofia Sobanty (19), Wiktoria Niwald (18), Amelia Senica (17), Oliwia Nastawska (4), Anna Regulska (3), Julia Sobalska (2), Rozalia Chmielewska (1), Kinga Ziółkowska (1), Oliwia Pietrzak, Amelia Mokrzan, Wiktoria Stryjak, Zuzanna Bury,
Martyna Witczak

KS BAS Kombinat Budowlany Białystok: Anna Wojciechowska (16), Paulina Niedźwiecka (15), Łucja Kuriata (14), Maja Szymańska (13), Renata Biała (2), Barbara Sokolińska (1), Ludovica Mennecozzi (1), Magdalena Ociepa, Karolina Szmigielska, Klara Kempfi, Patrycja