Centrum

Nie śpij bo cię okradną!

Nie śpij bo cie okradną!  Foto: Straż Miejska w Poznaniu

Nie śpij bo cie okradną! Foto: Straż Miejska w PoznaniuNie śpij bo cię okradną! Ile razy kogoś tak ostrzegaliście lub sami byliście ostrzegani? Tym razem o prawdziwości tego powiedzonka przekonał się pewien mężczyzna, który zrobił sobie drzemkę na schodach przed Fontanną Wolności.

Na ziemi, obok śpiącego leżał portfel z pieniędzmi. Zauważyli to przechodzący obok trzej młodzi mężczyźni. Jeden z nich podniósł go, wyjął wszystkie pieniądze i schował je do kieszeni – relacjonuje Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej – zadowoleni z łatwej zdobyczy oddalili się w kierunku Starego Rynku.

Całą sytuację zauważył operator monitoringu miejskiego. To właśnie on podał dokładny rysopis złodzieja dyżurnemu policji. Korzystając z kolejnych kamer, które znalazły się na trasie, jaką pokonywała trójka mężczyzn, obserwował ich i równocześnie informował policjantów o miejscu w którym aktualnie przebywają.

W ten sposób “towarzyszył” całej trójce do chwili wejścia ich do restauracji przy skrzyżowaniu ulic Podgórnej i Wrocławskiej – dodaje Przemysław Piwecki – po krótkiej chwili przed restaurację podjechał policyjny radiowóz i funkcjonariusze bez trudu z grona gości wyprowadzili złodzieja.

Teraz trójką, która niezbyt długo cieszyła się nieuczciwie zdobytymi bejmami, zajmie się policja.

Nie śpij bo cie okradną! Foto: Straż Miejska w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz