Aglomeracja

NAWÓZ Z GRATOWISKA

ogrodnik  Foto: sxc

ogrodnik Foto: sxcPrzypominamy, że do końca roku można za symboliczną złotówkę kupić w Gratowiskach kompost. Wystarczy przywieźć zielone odpady, wyrzucić je, a następnie zabrać do swojego worka świeży nawóz organiczny.

Każdy, kto ma niewielki nawet ogródek wie, ile liści czy skoszonej trawy może się uzbierać podczas porządków. Od 2 lat działa na terenie Składowiska Odpadów miasta Poznania w Suchym Lesie kompostownia odpadów biodegradowalnych – tak zwanych “zielonych” jak trawa, liście i gałęzie, zebranych w sposób selektywny przez mieszkańców. To z nich powstaje nawóz organiczny o dobrych właściwościach, o odczynie zasadowym. To właśnie ten nawóz można kupić w Gratowiskach. 100 litrów kompostu kosztuje tylko 1 zł. Promocja trwać będzie do 31 grudnia.

Kompost może być on stosowany na wszystkich rodzajach gleb, a szczególnie polecany jest na terenach o małej zawartości próchnicy oraz na zdegradowanych w wyniku intensywnego użytkowania. Może być wykorzystywany do wytwarzania podłoży do sadzonkowania bez użycia torfu, regeneracji gleb wyjałowionych i zakwaszonych. Wzbogaca glebę w próchnicę, dzięki czemu gleba staje się pulchna i napowietrzona, a jednocześnie zatrzymuje wodę. Jest on dla roślin źródłem łatwo przyswajalnych substancji odżywczych.

Gdzie szukać Gratowiska w Poznaniu – kliknij TUTAJ.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz