Aglomeracja

JAK DOJECHAĆ NA POZNAŃSKIE CMENTARZE

tramwaj panorama  Foto: lepszyPOZNAN

By łatwiej było dojechać na groby bliskich można skorzystać z komunikacji miejskiej. Wybierając tramwaje uda się prawdopodobnie uniknąć stania w korkach. Jadąc autobusem także można liczyć na szybsze, niż własnym samochodem, pokonanie drogi. Podczas całego okresu Wszystkich Świętych zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej. Inaczej też pojedziemy samochodem.

tramwaj panorama Foto: lepszyPOZNAN

SOBOTA 30 października
BIMBY
kursować będą tak jak w każdą inną sobotę, choć będą wprowadzone zmian

0d 8:00 do 18:00 tramwaje linii nr 1, 6 i 15 jeździć będą co 7, 8 minut.
Bimby linii 1 i 7 przez cały dzień dojeżdżać będą do Miłostowa, a linii nr 6 i 15 przez cały dzień do Junikowa.

od 9:00 do 18:00 jeździć będą też dodatkowe linie nr 22 i 24, które zabierać będą pasażerów co 10 lub 15 minut.

Tramwaje linii nr 22 (co 15 minut): OS. JANA III SOBIESKIEGO – Trasa PST – Fredry – 23 Lutego – plac Wielkopolski – Estkowskiego – Wyszyńskiego – rondo Śródka – Warszawska – MIŁOSTOWO.

Tramwaje linii nr 24 (co 10 minut): Linia nr 24 (kursuje w dniach 30.10-01.11) MIŁOSTOWO – Warszawska – rondo Środka – Jana Pawła II – Kórnicka – most św. Rocha – Podgórna – Marcinkowskiego – plac Wolności – Fredry – Roosevelta – Grunwaldzka – JUNIKOWO
Powrót:
JUNIKOWO – … – Fredry – Gwarna – Święty Marcin – Marcinkowskiego – Podgórna – … – MIŁOSTOWO.

AUTOBUSY jeździć będą według sobotniego rozkładu jazdy. Od godziny 8:00 do 18:00 na liniach 57, 60 i 77 jeździć będą dodatkowe autobusy. Zostanie również uruchomiona dodatkowa linia nr 173, którą będzie można od 8:00 do 18:00 dojechać od Dworca Śródka przez Zawady – Główną – Gnieźnieńską – Bałtycką – Gdyńską – Główną – Zawadami – do Dworca Śródka. Autobusy na tej linii jeździć będą co 15 minut.

Autobusy linii nr 98 nie będą tego dnia wjeżdżać pod Kampus UAM Morasko.

Linia nr 73 – od około godziny 6:00 z uwagi na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Gnieźnieńskiej od ulicy Gdyńskiej do ulicy Bałtyckiej, autobusy linii nr 73 wracające z Janikowa w kierunku dworca Śródka pojadą objazdem ulicami: Bałtycką, Gdyńską i Główną

Linia nr 77 – również od godziny 6:00 z uwagi na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Złotowskiej od ulicy Owczej do ulicy Bukowskiej, autobusy linii nr 77 jadące od ulicy Bukowskiej będą korzystały z objazdu przez rondo Przeźmierowo oraz ulicami: Skórzewską, Malwową i Grunwaldzką do pętli na osiedlu Kwiatowym

Linia nr 94 – od godziny 7:00 z powodu wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Św. Antoniego na odcinku od ulicy Książęcej do ronda Miniowo, autobus linii nr 94 kursować będzie po trasie linii nr 89, a więc od Dworca Starołęka przez Św. Antoniego – Minikowo – rondo Minikowo – Sandomierska – Garaszewo – Sandomierska – rondo Minikowo – Ożarowska – Czernichowska – Starołęcka do Ronda Starołęka.

NIEDZIELA 31 października i PONIEDZIAŁEK 1 listopada
BIMBY jeździć będą według świątecznego rozkładu jazdy.
Tramwaje linii nr 1, 6 i 15 kursować będą od godziny 8:00 do 18:00 co 5 minut a linii nr 7, 8 i 13 co 10 minut. Przez cały dzień będzie można dojechać do Miłostowa bimbami linii nr 1 i 7 a na Junikowo wydłużona zostanie linia nr 6 i 15. Dodatkowo uruchomione zostaną linie nr 22 i 24, które kursować będą od 9:00 do 18:00.

Linia nr 22 (co 15 minut) OS. JANA III SOBIESKIEGO – Trasa PST – Fredry – 23 Lutego – plac Wielkopolski – Estkowskiego – Wyszyńskiego – rondo Śródka – Warszawska – MIŁOSTOWO

Linia nr 24 (co 10 minut) MIŁOSTOWO – Warszawska – rondo Środka – Jana Pawła II – Kórnicka – most św. Rocha – Podgórna – Marcinkowskiego – plac Wolności – Fredry – Dąbrowskiego – Przybyszewskiego – Grunwaldzka – JUNIKOWO

AUTOBUSY także pojadą według świątecznego rozkładu jazdy.
Będą jednak pewne zmiany. Od godziny 8:00 do 18:00 linie nr 57, 60, 69, 70, 77 i 82 będą wzmocnione dodatkowymi autobusami. Będzie też uruchomiona nowa linia nr 173.  którą będzie można z Dworca Śródka przez Zawady – Główną– Gnieźnieńską – Bałtycką – Gdyńską – Główną – Zawadami do Dworca Śródka.

Nie będą się odbywały kursy linii nr 98 pod Kampus UAM Morasko.

Linia nr 73 – od godziny 6:00 z powodu wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ulicy Gnieźnieńskiej od ulicy Gdyńskiej do ulicy Bałtyckiej, autobusy linii nr 73 wracające z Janikowa w kierunku dworca Śródka skierowane zostaną objazdem ulicami: Bałtycką, Gdyńską i Główną

Linia nr 77 – od godziny 600 z uwagi na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Złotowskiej od ulicy Owczej do ulicy Bukowskiej, autobusy linii nr 77 jadące od ulicy Bukowskiej pojadą objazdem przez rondo Przeźmierowo oraz ulicami: Skórzewską, Malwową i Grunwaldzką do pętli na osiedlu Kwiatowym

Linia nr 94 – od godziny 7:00 po wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ulicy Św. Antoniego na odcinku od ulicy Książęcej do ronda Miniowo, autobus linii nr 94 kursować będzie po trasie linii nr 89.

BILETY
W dniach 31 października i 1 listopada na przejazdy do 15 minut obowiązywać będą bilety 15 minutowe, a na pozostałe przejazdy w jednym kierunku bez względu na czas ich trwania obowiązywać będą bilety półgodzinne.

znaki drogowe nie dotyczy rowerów Foto: lepszyPOZNAN.pl/agDOJAZD WŁASNYM SAMOCHODEM

CMENTARZ NA JUNIKOWIE – na ul. Grunwaldzkiej od Jawornickiej do Cmentarnej, na Cmentarnej od Grunwaldzkiej do Złotowskiej i na Złotowskiej od Owczej do Bukowskiej będzie można tylko w jednym kierunku. Tylko w kierunku ulicy Bułgarskiej pojedziemy Strzegomską, Wałbrzyską i Marcelińską. Na ul. Grunwaldzkiej, na odcinku między ulicami Jugosłowiańską a Malwową, a także na skrzyżowaniach: Malwowej ze Skórzewską, Bukowskiej z Bułgarską, oraz Bułgarskiej z Marcelińską zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna.

Nie będzie można także skręcić z ul. Grunwaldzkiej w ul. Cmentarną od strony ul. Malwowej. Jeśli planujecie dojazd do ul. Cmentarnej od ul. Malwowej (Grunwaldzką od Plewisk) musicie pojechać objazdem: z ul. Grunwaldzkiej w ul. Wieruszowską, następnie ul. Ziębicką do ul. Grunwaldzkiej. Na skrzyżowaniach z ulicami dojazdowymi do ul. Grunwaldzkiej: Jawornicką, Junikowską, Ziębicką ruchem kierować będzie policja.

CMENTARZ NA MIŁOSTOWIE – jeden kierunek ruchu obowiązywać będzie na ul. Gnieźnieńskiej, którą jechać będzie można od strony ulicy Głównej w kierunku Bałtyckiej. Gnieźnieńska zamknięta będzie również dla ciężarówek. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca postojowe w pasie rozdziału ulicy Warszawskiej i na ul.Gnieźnieńskiej. Na skrzyżowaniach ulic Warszawskiej z Mogileńską, raz Gnieźnieńskiej z Krańcową zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna.

CMENTARZ GÓCZYŃSKI – nie będzie działać sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Ściegiennego i Arciszewskiego. Samochód będziemy mogli zaparkować na pasie ruchu i w pasie rozdziału ul. Arciszewskiego na odcinku od Palacza do Ściegiennego oraz na ul. Ściegiennego na wyznaczonym pasie ruchu.

CMENTARZ PRZY ULICY ŚWIĘTEGO ANTONIEGO – na ul. św. Antoniego od ul. Książęcej i na ul. Minikowo do ronda Minikowo obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu. Zalecany jest objazd ulicami Baranowską i Gołężycką lub ulicami Ożarowską i Czernichowską.

CMENTARZ PRZY ULICY WIŚNIOWEJ – ulica Bluszczowa od ul. 28 Czerwca 1956 roku do ul. Wiśniowej będzie jednokierunkowa. Jeden kierunek jazdy obowiązywać też będzie na ul. Wiśniowej do ul. Wspólnej.

CMENTARZ PRZY ULICY ŁOWMIAŃSKIEGO – tylko w jedną stronę pojedziemy ulicą Łowmiańskiego od ul. Gieburowskiego do ul. Kostrzewskiego.

CMENTARZ NA MORASKU – w rejonie cmentarza obowiązywać będzie zakaz postoju i zatrzymywania się.

CMENTARZ PRZY ULICY LUTYCKIEJ – na ul. Lutyckiej między Podolańską i Dojazd obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h i zakaz ruchu pojazdów ciężarowych. Objazd prowadzi ulicami Podolańską, Wojska Polskiego i Witosa do ronda Obornickiego.

CMENTARZ PRZY ULICY JASNA ROLA – w tym roku po raz pierwszy zostanie po raz pierwszy wprowadzony ruch jednokierunkowy na ulicy Jasna Rola między Naramowicką a Umultowską.

– – – – – – – – – – –

Jeśli chcesz znaleźć grób bliskich kliknij TUTAJ

panorama jesień Foto: sxc

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz