Aglomeracja

DOJAZD DO CMENTARZY W AGLOMERACJI POZNAŃSKIEJ

panorama cmentarz  Foto: sxc

Praktycznie w całej aglomeracji poznańskiej zorganizowane zostały specjalne objazdy mające ułatwić dojazd na cmentarze. W wielu miejscach można również skorzystać z dodatkowych autobusów. Być może warto przyjrzeć się tym propozycjom i zrezygnować z jazdy własnym samochodem, by uniknąć korków czy problemów z parkowaniem

panorama cmentarz Foto: sxc

MOSINA
Zamknięta dla samochodów będzie ul. Poznańska od ul. Kościelnej do ul. Słowackiego. Dzięki temu można będzie bezkolizyjnie wyjechać z ul. Spokojnej w ul. Słowackiego. Zorganizowany na szkolnym boisku parking będzie miał wyjazd w kierunku Rzeczypospolitej i z parkingu szkolnego będzie przejście na cmentarz. Prosimy nie blokować i nie parkować na ul. Kościelnej. Inwalidzi będą mieli swoje wyznaczone miejsce przy głównej bramie cmentarza.

LUBOŃ
Zmieni się organizacja ruchu w rejonie cmentarza parafialnego przy ul. Cmentarnej i Traugutta. Na czas zmiany organizacji ruchu ul. Cmentarna, Traugutta oraz ul. Boczna staną się ulicami jednokierunkowymi.

Na ul. Cmentarnej od strony ul. Poniatowskiego obowiązywać będzie jeden kierunek w stronę ul. Opłotki – wylot na Poznań.

Na ul. Traugutta od strony wjazdu z Poznania jeden kierunek w stronę skrzyżowania z ul. 11 Listopada.

Zmiany te pozwolą na bezpieczny dojazd do parkingów przy cmentarzu oraz dojście do samego cmentarza.

KLESZCZEWO
Zakład Komunalny w Kleszczewie informuje, że dla umożliwienia wzięcia udziału w uroczystościach ,,Wszystkich Świętych’’ na cmentarzu w Tulcach w poniedziałek (1.11) zostaje wprowadzony dodatkowy kurs autobusu na trasie Śródka-Krzyżowniki-Nagradowice-Komorniki-Tulce. Wyjazd ze Śródki o godzinie 13:20. Powrót tą samą trasą po zakończeniu mszy.

CZERWONAK
W związku z trwającą przebudową ul. Polnej w Czerwonaku, informujemy, że w okresie święta zmarłych dojazd do cmentarza zostanie zapewniony. Prosimy o zwrócenie uwagi na ustawione oznakowanie drogowe. Jako alternatywną drogę można wybrać dojazd od strony Koziegłów.

SWARZĘDZ
W związku z uroczystościami Wszystkich Świętych na cmentarzu w Wierzenicy 1 listopada o godzinie 14:00, zostaną wprowadzone dodatkowe kursy linii S3:
– o godz. 13.15 Swarzędz Rynek – Karłowice,
– o godz. 15.30 Karłowice – Swarzędz Rynek.
Ponadto, w związku ze zmianami w organizacji ruchu w Poznaniu przy cmentarzu na Miłostowie, linia 412 do Poznania będzie kursować zmieniona trasą:
Swarzędz Rynek – Kobylnica – Bogucin – ul. Bałtycka – ul. Gdyńska – ul. Główna – ul. Zawady – Poznań Śródka.
Poznań Śródka – Swarzędz Rynek – bez zmian.
Przypominamy, że w dniu 1 listopada, Swarzędzka Komunikacja Autobusowa kursuje wg świątecznego rozkładu jazdy.

DOPIEWO
Od godzin porannych w niedzielę (31.10) do godzin wieczornych w poniedziałek (1.11) na ulicy Kolejowej w Skórzewie od ulicy Poznańskiej do ulicy Sportowej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Dla osób wyjeżdżających z cmentarza oraz jadących z Plewisk oznakowany objazd prowadzić będzie ulicami Sportową i Szarotkową.

KÓRNIK
W poniedziałek (1.11) o godzinie 12:00 zostaną zamknięte do godziny 16:00 ulice:

odcinek ul. 20 Października od skrzyżowania z ul. Wróblewskiego do ul. Średzkiej,

ulica Kościelna na całej długości do ul. Rynek w Bninie,

ul. Steckiego od skrzyżowania z ul. 20 Października do remizy OSP,

ul. 20 Października ( odc. od Steckiego do Średzkiej) – tylko ruch pieszy,

ŚREM
W poniedziałek (1.11) komunikacja miejska będzie jeździła jak w niedzielę i święta. By ułatwić dojazd do Cmentarza Komunalnego uruchomione będą 3 dodatkowe autobusy komunikacji miejskiej (oznaczone tabliczkami “CMENTARZ”):

– odjazdy na Cmentarz Komunalny w cyklu wahadłowym od ok. 9:30 do 13:30

– powroty z Cmentarza Komunalnego w cyklu wahadłowym od ok. 10:00 do 16:00 (z przerwą w czasie trwania mszy świętej)

Czas trwania cyklu ok. 30 min.

Trasa ww. kursów przebiegać będzie w następujący sposób:

Piłsudskiego → Mickiewicza I → Mickiewicza II → Mickiewicza III → Gostyńska → Staszica II → Staszica I → Chłapowskiego II → Chłapowskiego I → Kilińskiego III → Aleja Solidarności → Grottgera → Cmentarz Helenki.

PUSZCZYKOWO
1 listopada w Puszczykowie zmieni się organizacja ruchu na drogach przy cmentarzu. Prosimy kierowców o zwracanie uwagi na znaki. Żeby uniknąć tłoku i nerwowej atmosfery zorganizowane zostaną objazdy.

W tym roku ul. Poznańska, od ul. Wspólnej przy Szafonierze będzie do godz. 16 zamknięta. Na ul. Parkowej, Wydmowej, Przyszkolnej 1 i 2 listopada obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy. Na ul. Poznańskiej wyłączony zostanie z ruchu pas jezdni w kierunku Poznania. Posłuży on za parking dla samochodów.

Nie będzie można zatrzymywać się i parkować na ul. Przyszkolnej za parkingiem przy przedszkolu aż do ul. Piaskowej. Ma to umożliwić kierowcom płynne wyjechanie w kierunku Poznania i Mosiny.

Straż Miejska prosi, żeby kierowcy zwracali uwagę na oznaczenia zmieniające ruch i na kierujących ruchem, żeby niepotrzebnie nie krążyć ulicami jednokierunkowymi. Na przykład jadący ul. Świerkową i Libelta w kierunku cmentarza wjadą tylko do ul. Przyszkolnej.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz