Centrum

Na Gwarnej po wiedeńsku

Łatwiej na Gwarnej  Foto: ZDM

Uroczyście otwarto pierwszy w Poznaniu przystanek wiedeński. Pierwsi pasażerowie korzystający z nowej platformy byli bardzo zadowoleni. Wzorowany na wiedeńskich rozwiązaniach peron umożliwia bezpieczne wsiadanie i wysiadanie z tramwaju, zwiększa komfort podróżowania komunikacją miejską.

Łatwiej na Gwarnej Foto: ZDMSzczególnie osoby niepełnosprawne, osoby z wózkami i starsze odczują poprawę. Pragniemy aby w mieście powstawały kolejne przystanki wiedeńskie, powiedział Zastępca Prezydenta Miasta Mirosław Kruszyński.

Jezdnia podniesiona została do poziomu przystanku tramwajowego, zatem samochody zmuszone są zwolnić przed przystankiem. Wjazd i zjazd na wyniesioną jezdnię odbywa się po rampie o długości 3,7 m. Jezdnia oddzielona została od peronu obrzeżem kamiennym. Wzdłuż peronu ułożono płytki z wypukłymi antypoślizgowymi elementami. Warto wspomnieć, że poznańscy drogowcy jako pierwsi w kraju rozpoczęli montaż specjalnych mat i płytek z wypustkami.

Inicjatorami pomysł budowy przystaniu byli radni z Komisji Rewitalizacji kierowanej przez Mariusza Wiśniewskiego. Koszt inwestycji na Gwarnej wyniósł 312 tys. zł.

W tym roku miasto zaplanowało budowę kolejnych “przystanków wiedeńskich”.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz