Centrum

Od jutra Bałtyk w innym miejscu!

Bałtyk po 2 latach znów do remontu  Foto: lazarz.pl / Janusz Ludwiczak

Jutro rozpocznie się naprawa nawierzchni na przystanku tramwajowo-autobusowym „Bałtyk” na ulicy Bukowskiej. Prace remontowe spowodują zmiany w kursowaniu 12 linii autobusowych.

Bałtyk po 2 latach znów do remontu Foto: lazarz.pl / Janusz LudwiczakAutobusy sześciu dziennych linii autobusowych (48, 59, 63, 69, 77 i L) oraz sześciu nocnych (238, 240, 242, 249, 251 i 252) jeżdżące ulicą Bukowską w kierunku Junikowa i Grunwaldu będą omijały remontowany przystanek. Pojazdy MPK zatrzymywać się będą na Bukowskiej, za wjazdem na parking hotelu Sheraton.

Jak informuje ZTM ruch tramwajowy będzie się odbywał bez żadnych zmian.

Przystanek przy Hotelu Sheaton to kolejna inwestycja Euro do poprawki. Krawężniki unoszą się do góry oraz wychodzą z szeregu. Zaczynają się schody utrudnień dla ludzi starszych.

“Bałtyk” ma zostać ponownie wyremontowany jeszcze wiosną, ale koszty remontu leżą po stronie wykonawcy prac. Przystanek zostanie również poszerzony. Mają zostać usunięte kolizyjne słupy, jezdnia zostanie zawężona, tak by przestrzeń była przyjaźniejsza dla korzystających z komunikacji publicznej – zapowiedziała w marcu na antenie Radia Merkury Dorota Wesołowska z Zarządu Dróg Miejskich.

źródło: ZTM, lazarz.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz