POZnań

Mole książkowe od soboty w tramwajach!

Miejskie Podróże Ksiązkowe   Foto:

Jedna podróż komunikacją miejską trwa średnio około 20 min. Przeznaczając ten czas na czytanie statystyczny Poznaniak wzbogaciłby swoją ”listę książek przeczytanych” aż o 10 pozycji w ciągu roku.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wraz z poznańskim start-upem Audeo przygotowały dla poznaniaków propozycję podróży pełnej zagadkowych historii i klasyki polskiej literatury. Już od soboty 29 czerwca odbędzie się kolejna edycja Miejskich Podróży Książkowych.

Miejskie Podróże Ksiązkowe Kampania społeczna, której celem jest propagowanie czytelnictwa i książki słuchanej, stworzona została myślą o osobach lubiących dobrą lekturę i efektywne zarządzanie czasem.

Podczas trwania akcji pasażerowie tramwajów i autobusów będą mogli posłuchać w pełni legalnych i bezpłatnych audiobooków. Środki komunikacji miejskiej, przystanki oraz Miejskie Regały Książkowe wypełnią się plakatami oraz specjalnymi voucherami, dzięki którym będzie można pobrać jedną z czterech książek słuchanych do wyboru.

Jak zaznacza prezes MPK Poznań, Wojciech Tulibacki: „To nie pierwszy raz, kiedy namawiamy podróżnych do wykorzystania czasu spędzanego codziennie w tramwaju czy autobusie. Dla tych, którzy nie lubią czytać poza domowym zaciszem, mamy propozycję – tym razem do słuchania. W pojazdach i na przystankach znajdą się informacje z QR kodem, po zeskanowaniu którego pasażerowie za darmo pobiorą książkę w formacie audio. Będą jej mogli słuchać np. w czasie podróży do pracy czy na zakupy”.

To nie koniec atrakcji. Książki słuchane będzie można znaleźć także w Miejskich Regałach Książkowych lub odwiedzić strefę relaksu MPK i Audeo w parku przy Operze. Na specjalnie przygotowanych tabliczkach pojawią się informacje o oferowanych tytułach oraz sposobach na leniuchowanie z książką.

Jak tłumaczy Krystian Jackowski z Audeo: „Miejskie Podróże Książkowe to ciekawa propozycja dla osób, które nie miały jeszcze okazji posłuchać audiobooków. To świetne rozwiązanie zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Książek można słuchać wszędzie: w drodze do pracy, biegając czy sprzątając. Książka słuchana nie stanowi opozycji dla tradycyjnej książki, wprost przeciwnie – jest jej naturalnym uzupełnieniem”.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz