Firma POZnań

Światowy guru od testowania

Testerzy internetu  Foto: Przemysław Jasiński

W najbliższy poniedziałek, odbędzie się otwarty wykład Markusa Gärtner, światowej sławy testera oprogramowania. Niemiecki ekspert pojawi się w Polsce na zaproszenie grupy testerów oprogramowania PTaQ oraz poznańskiej firmy informatycznej Cognifide.

Testerzy internetu Foto: Przemysław JasińskiTesterzy oprogramowania to osoby, bez których stworzenie sprawnie działających, bezawaryjnych programów byłoby niemożliwe, wyjaśnia Zbigniew Moćkun z Cognifide – Podobnie jak w przypadku programistów, w naszej pracy coraz częściej wykorzystujemy tzw. Agile, czyli metodyki zwinne. W dużym skrócie są to sposoby pracy, w których ludzi i interakcje przedkłada się ponad procesy i narzędzia, działające oprogramowanie ponad obszerną dokumentację, współpracę z klientem ponad formalne ustalenia, a reagowanie na zmiany ponad podążanie za planem. A o tym, jak to funkcjonuje w praktyce opowie w najbliższy poniedziałek nasz gość z Niemiec.

Spotkanie z Markusem Gärtnerem jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Mogą w nim uczestniczyć nie tylko osoby zawodowo zajmujące się testowaniem software’u, ale wszyscy zainteresowani tym segmentem branży IT. Po wykładzie organizatorzy przewidzieli czas na dyskusję, nie tylko na tematy związane z jakością i testowaniem oprogramowania.

Wykład Marcusa Gärtnera rozpocznie się o godz. 18:00 w siedzibie Cognifide przy ul. Murawa 12-18. (Murawa Office).

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz