Firma

Młodzi przedsiębiorcy nowej generacji

laptop  Foto: sxc

laptop Foto: sxcCzy można połączyć plac zabaw dla dorosłych z aplikacją mobilną? Czy polubimy wirtualne zwiedzanie muzeów? Jak dzięki nowym technologiom sprawić by wycieczka po mieście nabrała nowego wymiaru? Takie (i nie tylko) rozwiązania opracowywać będą młodzi przedsiębiorcy z całej Polski w ramach Startup Sprint Turystyka i Rekreacja, który już 22 lutego rozpocznie się w Poznaniu.

Pomysł na to by zadedykować kolejne wydarzenie dla młodych przedsiębiorców turystyce i rekreacji wziął się z obserwacji. Żyjemy coraz szybciej, więcej wymagamy od oferowanych nam form podróżowania i odpoczynku. – mówi Tomasz Czapliński, jeden z organizatorów Startup Sprint. A połączenie entuzjazmu uczestników z wiedzą i doświadczeniem mentorów daje naprawdę niesamowite efekty.

Startup Sprint to cykliczne wydarzenia, podczas których uczestnicy pod okiem mentorów w ciągu 48 godzin opracowują rozwiązania dedykowane danej branży. Startup to młoda firma, której działanie oparte jest o nowe technologie, szczególnie o internet. Dlatego też wszystkie powstałe podczas Startup Sprint rozwiązania powinny je wykorzystywać.

Jak to działa?

Uczestnicy spotykają się w piątek o 18 i prezentują swoje pomysły. Następnie podczas swobodnych rozmów formują się w grupy. W sobotę od rana (lub jeszcze w piątek) rozpoczynają pracę nad projektami, ponad to mogą wziąć udział w warsztatach biznesowych. W niedzielę po południu prezentują wyniki swojej pracy przed jury.

Zwycięskie zespoły otrzymują nagrody, jednak nie to jest najważniejsze. Uczestnicy bardzo często powtarzają, że wiedza, jaką zdobywają biorąc udział w Startup Sprint oraz ludzie, których mogą spotkać to najlepszy element wydarzenia, mówi Tomasz Czapliski.

Kto może wziąć udział w wydarzeniu?

Każdy. Zarówno osoby, które mają już jakiś projekt, nad którym pracują, jak i te, które mają pomysł. Uczestnikami mogą też być osoby, które nie mają pomysłów a chcą kreatywnie spędzić weekend. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji i wpłaceniu zwrotnej kaucji w wysokości 50 złotych.

Szczegóły wydarzenia dostępne są tutaj.  Najbliższy Startup Sprint odbędzie się  w poznańskim Business Link.

Podobne wydarzenia startup’owe:

22-24 lutego – Startup Sprint Turystyka i Rekreacja
22-24 marca – Startup Sprint Edukacja
19-21 kwietnia – Startup Sprint
22-23 maja – Startup Sprint Marketing
14-16 czerwca – Startup Sprint

Startup-SPrint-Zdrowie-6

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz