DLA STUDENTA Sport

Międzynarodowy futbol na poznańskim boisku

Euroasmus Cup w strugach deszczu  Foto: mat. prasowe

Dziś rozpoczyna się międzynarodowy piłkarski turniej Euroasmus And Friends Cup 2015. W zawodach udział weźmie 10 zespołów, w tym 9 złożonych ze studiujących w Poznaniu obcokrajowców oraz gospodarze – studenci z Polski. Drużyny reprezentować będą poszczególne kraje, w których składach na boisko wybiegnie, co najmniej 4 obywateli danego kraju.

Impreza zapoczątkowana przy okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r. wpisała się na stałe do kalendarza sportowych, studenckich wydarzeń w naszym mieście i po raz kolejny blisko 100 zawodników z całego świata zmierzy się w walce o Puchar.

W tegorocznej edycji zagrają ze sobą, w grupie A: Szwecja, Islandia, Kanada, Iran i Hiszpania oraz w grupie B: Gruzja, Portugalia, Ukraina, Norwegia i Polska.

Gra toczyć się będzie o Puchar, dodatkowo pierwsze 3 zespoły nagrodzone zostaną pamiątkowymi medalami. Organizatorzy przewidzieli nagrody indywidualne dla najlepszego bramkarza i piłkarza turnieju, a także wyróżnią najlepiej ubrany zespół. Każdy z uczestników, nie zależnie od zajętego miejsca otrzyma pamiątkową koszulkę turniejową.

W edycji 2012 triumfowali Polacy, w 2013 roku Szwajcarzy, a w 2014 Norwegowie. O tym, kto zwycięży w 2015 przekonamy się już w sobotę, 30 maja ok. godz. 21:00.

Organizatorzy zapraszają do wspólnego kibicowania i spędzenia wspólnie całego dnia, turniej ma bowiem charakter międzynarodowego studenckiego pikniku integracyjnego
w parkowej atmosferze i grillem w tle.

Mecze odbywają się na terenie Ośrodka POSiR na Ratajach i potrwają od godz. 10:00, z przerwą na uroczystą inaugurację o godz. 12:00, a zwieńczone zostaną meczami finałowymi rozgrywanymi od godz. 20:00, po których nastąpi ceremonia wręczenia nagród i zamknięcia turnieju.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz