Grunwald

Majówka na Grunwaldzie

Majówka na Grunwaldzie  Foto: lazarz.pl

Kilkadziesiąt osób mimo niezbyt sprzyjającej aury przyjęło zaproszenie winiarni Pod czarnym kotem na wspólną majówkę. Na 50-metrowym stole pojawiły się nie tylko potrawy przygotowane przez gospodarzy, ale również wypieki mieszkańców Grunwaldu.

Majówka na Grunwaldzie Foto: lazarz.pl

Majówka przy stole pod chmurką odbyła się przy skrzyżowaniu ulic Marcelińskiej i Wolsztyńskiej, a jej głównym celem była integracja lokalnej społeczności. Z pewnością należy uznać, że cel ten został osiągnięty. Im bliżej było godziny 17:00, a więc początku majówki,  tym więcej pojawiało się na stole ciast, słodkich wypieków czy sałatek.

Sama idea spotkania, obchodzenia święta narodowego bierze się z chęci małej odmiany, chcieliśmy miło spędzić wspólnie czaspowiedział Marcin Kubiak, współwłaściciel Winiarni i pomysłodawca sąsiedzkiej majówki – pomysł 50-metrowego stołu wziął się z Berlina, gdzie taka idea jest bardzo popularna, cieszę się, że mieszkańcy przynieśli własne wypieki.

Przybyli na majówkę mogli również posłuchać muzyki na żywo.

Bardzo podoba mi się ta akcja, życie towarzyskie skupia się nie tylko wokół Starego Rynku, jest tutaj sympatycznie, po sąsiedzku, lokalnie, z przesłaniem patriotycznym, w luźnej formule, miło można spędzić tutaj czaspowiedział Szymon Szynkowski vel Sęk, Radny Miasta Poznania, mieszkaniec Grunwaldu.

Winiarnia “Pod czarnym kotem” doskonale znana jest z ubiegłorocznego plenerowego Kina Grunwald. Organizatorzy – historyk sztuki Piotr Libicki, student architektury Franciszek Sterczewski, montażysta Sławek Adrian oraz właściciele winiarni – Dorota i Marcin Kubiakowie postanowili przypomnieć o kultowym Kinie Grunwald, które do 2005 roku mieściło się przy zbiegu ulic Marcelińskiej i Polnej, czyli w odległości 600 metrów od winiarni. W zeszłym roku obiekt ten Agencja Mienia Wojskowego sprzedała za 2.323.000 złotych, a w miejscu dawnego Kina Grunwald pojawiła się Biedronka.

Winiarnia powstała 13 lat temu. Na samym początku funkcjonował tylko sklep, potem pojawiło się miejsce spotkań.

Niczego nie robimy na siłę, wynika to samo z siebie, w tym roku również będzie działało Kino Grunwald – zapowiada Marcin Kubiak z Winiarni Pod czarnym kotem – planujemy w lipcu i sierpniu wyświetlać długometrażowe filmy z Poznaniem w tle, natomiast 8 maja rozpoczniemy cykl spotkań Mitteleuropabar.

Celem cyklu tych spotkań będzie prezentacja życia w innych dzielnicach miast. Na początek odbędzie się spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Ottakring w Wiedniu.

Najświeższe informacje z Łazarza znajdziesz zawsze na portalu lazarz.pl.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz