POZnań

Letnie staże w Urzędzie Miasta

Plac Kolegiacki, Urząd Miasta, Fara  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Trwa rekrutacja na kolejną edycję Programu Staży Studenckich, która potrwa do 18 czerwca. Istnieje 99 dostępnych miejsc, z czego 13 po raz pierwszy w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Staże będą trwać od sierpnia do końca listopada. Program skierowany jest do studentów jednolitych studiów magisterskich i studiów I stopnia (od 4 semestru), studiów II stopnia – dziennych, zaocznych, wieczorowych lub eksternistycznych, uczęszczających na uczelnie państwowe lub prywatne.

Kandydaci powinni studiować kierunek odpowiadający profilowi danego biura lub wydziału. Informacje dotyczące ich kompetencji i zadań można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej. W trwającej edycji programu uczestnicy otrzymają wynagrodzenie w wysokości 6 744 zł brutto za cały okres stażu. Aby ubiegać się o staż, należy wypełnić formularz online dostępny na stronie poznan.pl w zakładce Staże. Można aplikować do maksymalnie 5 miejsc.

Rozmowy kwalifikacyjne zostaną przeprowadzone zdalnie w czerwcu i lipcu za pośrednictwem platformy Zoom.

Program Staży Studenckich realizowany jest przez Urząd Miasta Poznania od 2003 roku i cieszy się dużym powodzeniem. Dotychczas wpłynęło blisko 38 tysięcy zgłoszeń na 70 edycji programu, a ponad 5 tysięcy studentów zostało przyjętych na staż. Program umożliwia nabycie nowych umiejętności i doświadczenia przydatnych na rynku pracy oraz wykorzystanie w praktyce wiedzy zdobytej na studiach. W przeciągu kilkunastu lat działania programu około 1000 osób zostało zatrudnionych w urzędzie po jego ukończeniu.

Więcej informacji na temat staży studenckich można znaleźć na stronie programu lub uzyskać telefonicznie od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu (61) 878 55 10.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz