POZnań

Będzie nowa nawierzchnia na ul. Engeströma

Rozpoczyna się remont ronda Rataje  Foto: Google Street View

Zaczęły się przygotowania do remontu jezdni na ulicy Engeströma na Osiedlu Ogrody. Po wymianie nawierzchni wprowadzone zostaną także zmiany w organizacji ruchu.

Prace remontowe rozpoczną się w lipcu, ale już niedługo zostaną ustawione znaki informujące o zakazie parkowania na tymczasowych odcinkach jezdni. Obecnie trwają roboty przygotowawcze przy krawężnikach. W trakcie remontu stara i zniszczona nawierzchnia jezdni zostanie sfrezowana i zastąpiona nową, co poprawi komfort i bezpieczeństwo poruszania się. Zostanie również wymieniona część krawężników.

Prace mogą potrwać do trzech tygodni, zależnie od warunków pogodowych. Aby zminimalizować utrudnienia, roboty będą prowadzone etapami na różnych odcinkach ulicy. Warto zwracać uwagę na zmieniające się oznakowanie. Cały remont ma kosztować 550 tysięcy złotych.

Na wniosek Rady Osiedla Ogrody i zgodnie z ich prośbą, Miejski Inżynier Ruchu przygotował zmiany w organizacji ruchu na ulicy Engeströma. Zgodnie z nimi, parkowanie będzie przeniesione na jezdnię, aby uwolnić chodniki dla pieszych. Ulica Engeströma będzie jednokierunkowa na odcinku od ulicy Bednarskiej do ulicy Grodziskiej. Celem jest również uspokojenie ruchu na tej ulicy i jej okolicznych osiedlowych uliczkach. Zmiany zostaną wprowadzone po zakończeniu remontu.

Użyte w artykule zdjęcia: Google Street View

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz