K U L T U R A

Letni Święty Marcin

Święty Marcin, Alfa, Alfy, Hotel Lech, CK Zamek  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter
default

W nadchodzący weekend ulica Święty Marcin w Poznaniu zamieni się w prawdziwe centrum rozrywki. Na dwudniowym festiwalu będzie można znaleźć wiele atrakcji, takich jak koncerty, spektakle, potańcówki, gry i opowieści o poznańskich legendach. Na Targu Rzemieślniczym będzie można zakupić różnorodne produkty, takie jak pachnące świece sojowe, ceramikę czy ręcznie malowane notesy. Stoiska z jedzeniem zaoferują smakołyki z całej Europy, takie jak sery, oliwki czy bloki czekoladowe. Dla dzieci przewidziano wiele atrakcji, takich jak animacje taneczne, malowanie twarzy czy zagadki do rozwiązania. Na scenie koncertowej pod Alfami będzie można wysłuchać występów lokalnych artystów i zespołów. Letni Święty Marcin jest organizowany w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji dla miasta Poznania i będzie trwał 15-16 czerwca.

Święty Marcin zmieni się w przestrzeń dla pieszych pełną muzyki i kultury. 15 i 16 czerwca w przestrzeni ulicy Święty Marcin na poznanianki i poznaniaków czekać będą liczne atrakcje – każdy znajdzie tam coś dla siebie. Podczas Targu Rzemieślniczego na stoiskach z rękodziełem będzie można kupić pachnące świece sojowe, torby, ceramikę, ręcznie malowane notesy, zabawki dla dzieci, a nawet biżuterię i ubrania. Ulica wypełni się też stoiskami z jedzeniem – na targu kulinarnym będzie można m.in. posmakować serów z całej Europy, kupić oliwki greckie, bloki czekoladowe i miody.

Święty Marcin jest patronem winiarzy – nie zabraknie więc przedstawicieli lokalnych winnic, którzy zaprezentują swoje wyroby. Specjalną ofertę na tę okazję przygotują również znajdujące się na tej ulicy lokale. Wiele atrakcji czekać będzie na dzieci – zaplanowano animacje taneczne, malowanie twarzy i brokatowe tatuaże. Będzie można spróbować swoich sił, rozwiązując zagadki i szyfry, poukładać klocki w strefie Lego, sprawdzić, z czym wiąże się strefa dziennikarza i obejrzeć pokaz magii. Wyjątkową propozycją będzie “Bąbel Bimba – Kindernalia” – czyli poznański tramwaj, który na dwa dni zyska nowe życie. Dzieci, które wejdą do pojazdu, będą mogły poczuć się jak małe podróżniczki i podróżnicy. 

W sobotę pod Alfami stanie scena koncertowa, na której przez dwa dni będzie można wysłuchać koncertów wielu lokalnych artystów i zespołów. Wydarzenie odbędzie się 15-16 czerwca na ul. Św. Marcin pomiędzy ul. Gwarną a Ratajczaka,  w godz. 12:00-22:00 (sobota) oraz 12:00- 18:00 (niedziela). 

Utrudnienia w komunikacji

W związku z imprezą ulica Święty Marcin na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Ratajczaka będzie zamknięta dla ruchu ogólnego pojazdów (z wyjątkiem pojazdów upoważnionych) od godzin porannych w sobotę do godzin wieczornych w niedzielę. Na ul. Garncarskiej wprowadzony zostanie zakaz ruchu z wyłączeniem dojazdu do posesji, a ul. Św. Marcin na odcinku od ul. Ratajczaka do ul. Piekary będzie czasowo dwukierunkowa – bez wjazdu na zamknięty odcinek ulicy Św. Marcin.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz