K U L T U R A

Rusza Łazarskie Lato

Rynek Łazarski po remoncie - wizualizacje  Foto:

Koncerty, przedstawienia, pokazy taneczne, spacery, warsztaty – to wszystko czeka na mieszkańców Poznania podczas tegorocznego Łazarskiego Lata. Cykl rozpocznie się w najbliższy czwartek wraz z Dniami Łazarza.

Łazarskie Lato to seria wydarzeń przeznaczona dla całych rodzin, obejmująca bezpłatne atrakcje dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów przez całe wakacje. Program obejmuje koncerty, teatr, aktywności edukacyjne i warsztaty dostosowane do różnych grup wiekowych. W weekendy będziemy mieli okazję uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach, takich jak koncerty, przedstawienia teatralne oraz działania edukacyjne, które wprowadzą nas w świat podróży i fotografii.

Łazarskie Lato to cykl wydarzeń dla całych rodzin Łazarskie lato to cykl bezpłatnych wydarzeń dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, które przez całe wakacje będą się odbywały w sąsiedztwie rynku Łazarskiego i skweru im. Kazimierza Nowaka. Strefa oficjalnie rusza 13 czerwca, a od 22 czerwca rozpocznie działalność w pełnym zakresie, zapewniając bogaty program rodzinnych atrakcji przez całe wakacje.

Dostępna będzie przez sześć dni w tygodniu (od wtorku do piątku w godzinach 14:00 – 20:00, w soboty w godz. 12:00 – 21:00, a w niedziele od 12:00 do 19:00). Łazarskie Lato działać będzie także we wrześniu, ale tylko w weekendy.  Przez cały ten czas na poznaniaków i poznanianki czekać będzie bogactwo atrakcji kulturalnych, edukacyjnych i społecznych, w tym liczne koncerty, przedstawienia teatralne, działania edukacyjne i warsztaty. Program dostosowany został do potrzeb różnych grup wiekowych.  

Sobota to dzień, w którym na Łazarzu wspominany będzie Jacek Hałasik – nieżyjący już mieszkaniec tego osiedla, znany poznański radiowiec i popularyzator gwary. O godz. 11 oraz 12:45 będzie można przejść się po fyrtlu jego śladami, a w samo południe na scenie Teatr Mozaika przedstawi muzyczny spektakl z gwarą – “Poznaj Poznań”. Na rynku stanie kolejna odsłona Jedzielni, podczas której będzie można posmakować dań z lokalnych restauracji. Tego dnia zagrają: Peters (Piotr Jurkiewicz i Eugeniusz Cołta), TOM, UKU Squad, Dance Family, Łojciec&Syn oraz Michael Haze z gościem specjalnym.

Niedziela będzie dniem Kazimierza Nowaka – poznańskiego podróżnika, fotografa i rowerzysty, który w latach 30. przebył Afrykę, pokonując ok. 40 tys. km rowerem, pieszo, konno, na wielbłądzie, czółnem oraz pociągiem. O godz. 10 rozpocznie się spacer poświęcony tej niezwykłej postaci, a od godz. 11:30 na scenie będzie można dowiedzieć się więcej na temat afrykańskiej przyrody i życia odkrywcy. 

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz