K U L T U R A

Kurs ścinania głów

W najbliższą niedzielę odbędzie się kurs uprawniający do zdobycia stanowiska miejskiego kata. Organizatorzy szukają śmiałków, którzy mogą pochwalić się tężyzną fizyczną i nie boją się zadać śmiertelnego ciosu glinianej głowie – wszystko to pod okiem doświadczonego Mistrza małodobrego. To oczywiście w ramach historycznych eventów przygotowanych przez poznańskich przewodników.

W niedzielę o 18:00 pod pręgierzem będzie okazja do spotkania się z najprawdziwszym katem i sprawdzenie swoich umiejętności posługiwania się jego mieczem. Na to ciekawe spotkanie i historyczne opowieści zapraszają przewodnicy z grupy City Event.

Plan szkolenia obejmuje wiedzę dotyczącą tego był kat i dlaczego był największym wyrzutkiem społeczeństwa (nowe fakty). Będzie można zobaczyć także pokaz cięcia mieczem katowskim. Oczywiście po zajęciach będzie można też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mistrzem małodobrym.

Przewodnicy zapraszają na Stary Rynek i przestrzegają! Rozważ ową propozycję, lecz pamiętaj, że kaci uznawani byli za mrocznych i jednoznacznie złych – dasz radę udźwignąć takie brzemię?

Użyte w artykule zdjęcia: Cityevent-poznan.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz