K U L T U R A

Reporterzy na Szelągu. Marcin Kącki po sąsiedzku

Marcin Kącki  Foto: MDK Wilczak

Jak opowiadać  historie, oswoić obcych, uczynić z sąsiada na Szelągu bohatera opowieści – tego będzie można się dowiedzieć  podczas warsztatów reporterskich z Marcinem Kąckim.

Warsztaty reporterskie na Szelągu to cykl poświęcony zbliżeniu otwieraniu się na sąsiedzkie kontakty poprzez opowieść, wywiad, rozmowę. Być może nasz sąsiad skrywa w sobie frapującą historię, tajemnicę, która czeka na odkrycie.

Zebrane i opisane przez uczestników warsztatów historie zostaną opublikowane w internecie na blogu Szeląga oraz zaprezentowane podczas wydarzenia Z sąsiadem na Szelągu Pożegnanie Lata.

W ramach warsztatów odbędą się dwa spotkania grupowe (w lipcu i we wrześniu) oraz konsultacje indywidualne.

Pierwsze zajęcia już 6 lipca w czwartek o g. 19:00 w Parku Szelągowskim. Obowiązują zapisy: mdkwilczak@gmail.com.

……………………………………
Marcin Kącki (ur. 1976) – reporter, redaktor „Dużego Formatu”, zajmuje się reportażem społecznym i historycznym. Zdo­bywca tytułu Dziennikarza Roku w konkursie Grand Press 2007, dwóch nagród „Watergate” przyznawa­nych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, nagrody Grand Press w kategorii„Dziennikar­stwo śledcze” i nagrody studentów dziennikarstwa „MediaTory”. Autor książek “Lepperiada”, “Maestro. Historia milczenia”, “Białystok. Biała siła, czarna pamięć”, za którą był nominowany do Nagrody Literackiej Nike oraz do nagrody MediaTory, “Plaża za szafą” oraz powieści “Fak maj lajf”.

Użyte w artykule zdjęcia: MDK Wilczak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz