smaczneGO

Kulinarna podróż po świecie? Czemu nie, za tydzień Wielka Szama!

Wielka Szama  Foto: materiały prasowe

Z czym kojarzy się wrzesień? Z końcem wakacji i początkiem jesieni? Tym razem będzie inaczej! W Poznaniu atmosfera lata potrwa dłużej. A wszystko to za sprawą kulinarnej fiesty, połączonej z wieloma ciekawymi wydarzeniami. Wielka Szama, bo o niej mowa – największy zlot food trucków odbędzie się już za tydzień w Poznaniu.

Mobilne restauracje biorące udział w wydarzeniu charakteryzują się wąskim menu – każdy wystawca specjalizuje się w określonej kuchni. Jednak nie oznacza to, że nie będzie w czym wybierać. W wydarzeniu łącznie weźmie udział ponad 30 food trucków! Miłośnicy dań azjatyckich powinni spróbować makaronów z woka i pierożków dim sum. Wolisz kuchnię Meksyku? Nie możesz przejść obojętnie obok food trucków serwujących tacos, quesadille i burrito. To nie koniec kulinarnych podróży. W menu wystawców Wielkiej Szamy znajdą się też kanapki z pulpecikami, bałkańskie cevapy, pastrami, gruzińskie pierożki chinkali, krewetki w tempurze i desery: hiszpańskie churros, rolowane lody tajskie, owoce w czekoladzie i świeże donuty.

Doznania kulinarne to nie wszystko, czego będzie można doświadczyć w weekend 25 i 26 września. Czas na festiwalu umilą również wydarzenia dodatkowe, jakimi będą:

  • Po Godzinach – Strefa Piwa Regionalnego – strefa przeznaczona dla pełnoletnich. W programie: pokazy warzenia piwa, liczne ciekawostki, zawody kapslowania na czas, quizy z nagrodami i beer-pong.
  • Hopla Fest – Wielki Festiwal Dmuchańców – najmłodsi będą mogli wyszaleć się na dmuchanych atrakcjach z bajkowymi postaciami.
  • Strefa Ogromnych Baniek Mydlanych – dzieci uwielbiają bańki mydlane, w tej strefie nauczą się sami robić wielkie bańki.

Niemal tradycyjnie zostanie wybrany najsmaczniejszy food truck wydarzenia. Kto zdobędzie ten tytuł tym razem? Decyzja należy do gości. Po raz kolejny zorganizowana zostanie akcja Food Trucki kochają zwierzaki – zbiórka na lokalne schronisko.

Wydarzenie zostanie zorganizowane z zachowaniem wszystkich aktualnych obostrzeń. Potrawy będą przygotowywane zgodnie z panującym reżimem sanitarnym. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by pobyt na wydarzeniu był bezpieczny i komfortowy.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:

Co? Wielka Szama na Stadionie
Gdzie? Stadion Poznań
Kiedy i o której?
sobota 25.09 12:00-21:00
niedziela 26.09 12:00-21:00

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz