K U L T U R A

Książkowe urodzinowe atrakcje Zakamarków

Zakamarki - urodziny  Foto: materiały prasowe

Urodziny wydawnictwa Zakamarki to zawsze wielkie rodzinne święto! Wyjątkowe będą też 13 urodziny, ze względu na okoliczności organizowane w innej, wirtualnej odsłonie.

Ale nie ma tego złego… po raz pierwszy będziemy mogli się spotkać z tej okazji z czytelnikami z różnych stron Polski, a nawet świata – informuje i zaprasza Anna Borzeskowska z działu promocji wydawnictwa.

 Zakamarki zapraszają w dniach 27-30 sierpnia 2020 po godzinie 18:00 na urodzinowe wieczorynki. Będzie coś i dla dzieci, i dla dorosłych!

Przez trzy pierwsze wieczory podczas sesji online: spotkacie Zakamarkowych autorów i ilustratorów, dorośli dowiedzą się, jak najlepiej czytać książki maluszkom i przedszkolakom oraz jak rozmawiać z dziećmi o emocjach z książką w ręce.

W niedzielny wieczór 30 sierpnia w rodzinnym quizie będzie można wygrać sporo książek! Także w niedzielę, w godzinach 12:00-16:00 w siedzibie wydawnictwa, przy ul. Romana Maya 1 odbędzie się kiermasz książek.

Bohaterów książek wydawanych przez Zakamarki można zobaczyć na wystawie na placu przy Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3 (przy Kaponierze). Wystawa jest jednocześnie konkursem o Zakamarkowych bohaterach, w którym można wygrać nagrody – oczywiście książkowe!

Przy okazji przypominamy też o wystawie z okazji innych urodzin – naszej bohaterki Pippi Pończoszanki, która kończy w tym roku 75 lat. W dniach 3-28 sierpnia zapraszamy do Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, wejście od Al. Marcinkowskiego 23 – informuje dział promocji Zakamarków.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz