Oborniki

Potrzebna pomoc pogorzelcom z Urbania!

Potrzebna pomoc pogorzelcom z Urbania!  Foto:

Jednej nocy sześcioosobowa rodzina w pożarze straciła dach nad głową i cały swój dobytek. Otrzymali oni już pomoc i mieszkanie zastępcze, ale potrzeby są znacznie większe. Pomóc może każdy!

Ogień w mieszkaniu sześcioosobowej rodziny w Urbaniu pod Obornikami pojawił się w nocy z poniedziałku na wtorek (30/31.10) około 23:30. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale rodzina straciła dosłownie wszystko.

Udostępniono im mieszkanie zastępcze w Uścikowie, postawiono też kontener śmieciowy – informuje Gmina Oborniki – miejsce odwiedzili pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, oszacowano wstępnie straty i rozpoczęto przygotowanie pomocy dla pogorzelców.

Mieszkanie, w którym doszło do pożaru wymaga poważnego remontu. Na pewno trzeba wymienić całą instalację elektryczną, tynki, sufity i zamontować okna. Potrzebne są także przedmioty i rzeczy codziennego użytku, które rodzina straciła w pożarze.

Gorąco apelujemy i prosimy wszystkich, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą poszkodowanym w formie rzeczowej i finansowej, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem – apelują gminni urzędnicy.

Potrzebne są meble, łóżka polowe, pościel, ręczniki, kołdry, poduszki, ubrania i środki czystości, ale również materiały budowlane (zaprawa gipsowa, farba, kable, gniazdka, płyty kartonowo-gipsowe itp.). Wszystkie te rzeczy można przekazać na rzecz poszkodowanej rodziny.

W sprawie pomocy pogorzelcom z Urbania można kontaktować się z Darią Włodarczyk dzwoniąc pod numer 663 914 451.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz