Koszykówka: Akademiczki w drodze do play-off

Poznań City Center AZS – Ostrovia Ostrów Wlkp  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Poznań City Center AZS – Ostrovia Ostrów Wlkp Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterWysokie zwycięstwo 71:44 odniosły zawodniczki Poznań City Center AZS w Gdańsku. Politechnika nie postawiła większego oporu liderkom 1 ligi, przegrywając już do przerwy 30 punktami (17:37). Dzięki temu zwycięstwu Poznań City Center AZS zapewnił sobie awans do play – off i będzie walczył o awans do ekstraklasy.

Akademiczki w drugiej kwarcie pozwoliły zdobyć przeciwniczkom tylko jednego kosza, wygrywając tę część meczu aż 22:2! Drugą połowę spotkania rozpoczęły celnym trafieniem gdańszczanki, ale Patrycja Szelągowska szybko odpowiedziała akcją 2+1 i poznanianki zdobyły swój 50 punkt. Jednak po wysokim prowadzeniu do przerwy w poznańskie szeregi wdarło się delikatne rozprężenie. Z szatni akademiczki wyszły nieskoncentrowane, oddały inicjatywę gospodyniom i przegrały 3 kwartę 12:7. W ostatniej odsłonie poznanianki zaczęły znowu grać ”swoje” i nie dały gospodyniom najmniejszych nadziei na zwycięstwo. Zwyciężyły 4 kwartę17:15 i cały mecz 71:44. Double-double po raz kolejny w sezonie zdobyła Daria Marciniak: 23 punkty i 10 zbiórek.

Akademiczki zagrały bardzo aktywnie w obronie wymuszając 27 strat gdańszczanek. Wybierały przeciwniczkom 20 piłek, z czego wyprowadziły szybkie i skuteczne kontry z których zdobyły ponad 20 punktów. Wiele celnych rzutów spod samego kosza spowodowało, że poznanianki zgrały na bardzo dobrej – ponad 50% skuteczności za 2 punkty. Akademiczki w tabeli są nadal na pierwszym meczu mając 28 punktów – tyle samo co druga Korona Kraków.

Politechnika Gdańska – Poznań City Center AZS 44:71 (15:22,2:22,12:7,14,17)

AZS: Daria Marciniak 23, Magdalena Wojdalska 10, Patrycja Szelągowska 9, Elżbieta Giedrojć 6, Paulina Adamowicz 6, Marcelina Pawlikowska 6, Agata Siwińska 4, Kinga Woźniak 3, Karolina Budeń 2, Kinga Banach 2, Maria Adamczak, Joanna Rzeszutek.

Politechnika: Aleksandra Wajler 11, Agnieszka Przybytek 8, Angelika Kuras 5.