Sport

Charytatywne bieganie na Cytadeli

Women Run  Foto: Materiały prasowe

Ponad 400 osób wzięło udział w ENEA Tri Tour Challenge Poznań Women Run, pierwszej rundzie rywalizacji o Puchar Firmy Karlik w Multisporcie. Oprócz przygotowań do ENEA Challenge Poznań startującym przyświecał także inny cel – pomoc dziewczynom, które tego najbardziej potrzebują. Dzięki Drużynie Szpiku, Kobiety biegają oraz Night Runners wszystkie biegaczki oraz biegacze wspierali Natalię Szalkiewicz i Natalię Rządkowską w ich najtrudniejszym biegu, biegu po zdrowie. Niedzielne popołudnie było również okazją dla najmłodszych, aby poczuli smak sportowej rywalizacji.

Zawodnicy rywalizowali na dobrze znanych z wcześniejszych odsłon Road to Challenge Poznań trasach poznańskiej Cytadeli. Na krótszym z dystansów (6km) najlepsi okazali się Radosław Pluciński i Monika Brzozowska. Natomiast wśród tych co wybrali dłuższą trasę (12km) bezkonkurencyjni byli Przemysław Walewski i Gabriela Trzepacz, tym samym to oni wiodą prym w klasyfikacji Pucharu.

To już moja piąta wygrana w biegu z cyklu Road to Challenge Poznań. Dzisiaj pobiegłem na innym dystansie niż zwykle, ale udało mi ukończyć na pierwszym miejscu. To bardzo cieszy, chociaż trzeba przyznać, że rywal naprawdę mocno mnie gonił – po biegu powiedział Radosław Pluciński, zwycięzca krótkiego dystansu – Trasy na poznańskiej Cytadeli są naprawdę wymagające i pozwalają solidnie przygotować się do sezonu. Mam nadzieję, że dzięki temu startowi już za tydzień pobiję swój rekord życiowy na 10km – dodaje.

Oprócz dedykowania przebiegniętych kilometrów Natalkom każdy mógł odwiedzić namiot Drużyny Szpiku, gdzie mogli zakupić specjalne „cegiełki” lub „Natalkowe Serce”, z których dochód w całości był przeznaczony na leczenie dziewczyn – Zawodnicy i ich rodziny licznie nas dzisiaj odwiedzali za co im bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że zebrane dzisiaj pieniądze pomogą dziewczynom w dalszym leczeniu – dodają szpikowcy.

O idei sportowo-charytatywnych obchodów Dnia Kobiet ciepło wyraża się również Przemysław Walewski, reprezentujący barwy Drużyny Szpiku – Cieszę się, że dzisiaj wszyscy możemy przekazać dziewczynom nasze wsparcie. Idea tego biegu jest naprawdę wspaniała i mam nadzieję, że w przyszłości częściej będziemy częściej łączyć sportowe emocje z aktywnością fizyczną.

Women Run Foto: Materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz