POZnań Stare Miasto

Kolejne remonty miejskich kamienic

Remontowane kamienice ZKZL (5)  Foto: ZKZL

Pomimo epidemii firmy budowlane sprawnie realizują zaplanowane renowacje miejskich kamienic. W ubiegłym tygodniu udało się zakończyć wykonanie nowej elewacji w budynkach przy ulicy Małeckiego oraz Rybaki. Poznaniacy już mogą zobaczyć jak te lokalizacje diametralnie się zmieniły. To jednak tylko część prac, które zostały zaplanowane w tych kamienicach.

Modernizacja kamienic jest kompleksowa i poza elewacją frontową obejmuje między innymi wymianę stolarki okiennej i drzwi wejściowych do lokali oraz bram wejściowych. Wymieniona zostanie instalacja elektryczna oraz kanalizacja. Prace obejmują także docieplenie dachów wraz z wymianą pokrycia, docieplenie ścian fundamentowych i piwnic a także remont kominów. Renowacji zostaną poddane klatki schodowe a w podwórzach zostaną wykonane nowe miejsca składowania odpadów. Koszt modernizacji dwóch kamienic wyniesie 6 milionów złotych.

Prace przy ulicach Małeckiego i Rybaki to kolejne inwestycje ZKZL mające na celu przywrócić blask poznańskim kamienicom. Po modernizacji kamienicy przy ul. Śniadeckich to kolejne inwestycje, które zmierzają do zakończenia. Spółka prowadzi równolegle prace modernizacyjne na rogu ulic Wrocławskiej i Podgórnej a w tym roku rozpoczną się pracę w kolejnych lokalizacjach – informuje Łukasz Kubiak z ZKZL.

Użyte w artykule zdjęcia: ZKZL

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz