BizNews

Konkurs dla firm pełnych pomysłów

Linie energetyczne  Foto: sxc.hu / Ale Paiva

Nawet 1.000.000,00 złotych na rozwój innowacyjnej, autorskiej technologii dla elektroenergetyki można zdobyć w konkursie Energia+!nnowacje. To okazja dla innowatorów i wynalazców nie tylko na wygraną, ale również na wdrożenie opracowanych projektów. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do końca sierpnia.

Głównym celem konkursu jest promowanie innowacyjnych pomysłów i rozwijanie nowoczesnych technologii dla elektroenergetyki oraz wyłonienie najlepszego z nich i jego docelowe wdrożenie – wyjaśniają organizatorzy – nagrodą jest pozyskanie łącznego finansowania w wysokości do miliona zł na rozwój zwycięskiego pomysłu, możliwość jego testowania w strukturach Grupy Enea oraz wsparcie biznesowe i technologiczne od partnerów konkursu.

Konkurs organizowany jest przez Komitet ds. Innowacji i Nowych Technologii Krajowej Izby Gospodarczej, a jego partnerami są między innymi Enea, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Polski Instytut Badań i Rozwoju.

Oprócz pozyskania łącznego finansowania w wysokości do 1.000.000,00 złotych na rozwój innowacyjnej, autorskiej technologii dla elektroenergetyki, dodatkowo możliwe będzie testowanie w strukturach Grupy Enea, wsparcie biznesowe funduszu GIZA Polish Ventures oraz wsparcie technologiczne Polskiego Instytutu Badań i Rozwoju.

Szczegóły dotyczące konkursu, kryteria projektów, ale również formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 31 sierpnia.

Finansowanie zostanie zapewnione w zamian za objęcie przez Partnera Strategicznego i Partnerów udziałów w Spółce, założonej przez zwycięski zespół, w celu rozwijania innowacyjnej, autorskiej technologii dla elektroenergetyki – dodają organizatorzy.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz