POZnań

Komunikacja miejska w długi weekend

panorama solaris  Foto: Solaris

Miasto od dziś do niedzieli żyć będzie zupełnie innym rytmem. Sporo osób wzięło urlopy i wyjechało by odpocząć poza Poznaniem. Inaczej też funkcjonować będzie komunikacja miejska. Łatwiej będzie można między innymi dojechać do Nowego Zoo i nad jezioro do Strzeszynka.

panorama solaris Foto: Solaris

Przez cały długi weekend kursować będzie linia autobusowa Z do Nowego ZOO. Dodatkowo od 9:00 do 19:00 wszystkie autobusy linii 46 dojeżdżać do Strzeszynka. Oby tylko pogoda dopisała!

CZWARTEK – BOŻE CIAŁO

Bimby i autobusy będą tego dnia jeździć według świątecznego rozkładu jazdy. Wyjątkiem będą autobusy linii 50, które w ogóle nie wyjadą na swoje trasy, a linie nr 52 i A zostaną skrócone do przystanku os. Rusa-Szpital. Krótsze trasy obowiązywać będą także autobusy linii 80, które kursować będą tylko do pętli Rudnicze. Autobusami linii 98 nie dojedziemy pod Kampus UAM na Morasku.

PIĄTEK (24.06)

Choć to dzień roboczy, to zarówno bimby jak i autobusy na wszystkich liniach miejskich kursować będą według sobotniego rozkładu jazdy. Wyjątkiem będą linie podmiejskie 527, 602, 603, 651, 691, 718, 719, których autobusy pojadą tak jak w dzień roboczy.

Tego dnia także utrudniony będzie dojazd na Kampus UAM na Morasku na który nie będą podjeżdżały autobusy linii 98.

SOBOTA (25.06)

Autobusy i bimby tego dnia zaczną w sobotę wracać do swoich normalnych rozkładów. W sobotę pojadą zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy bez żadnych ograniczeń.

NIEDZIELA (26.06)

Ruch tramwajowy i autobusowy na wszystkich liniach miejskich i podmiejskich realizowanych przez ZTM odbywać się będzie według świątecznego rozkładu jazdy bez ograniczeń.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz