POZnań

Procesja, transmisja, objazdy i komunikacja miejska

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - 3.06.2010 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - 3.06.2010 r. Foto: Piotr RychterCentralna procesja w Poznaniu wyruszy z kościoła Bożego Ciała przy ulicy Krakowskiej zaraz po Mszy św. o 10:00. Wierni przejdą Krakowską, Garbarami, Wielką, przez Chwaliszewo na Ostrów Tumski. Na placu przed katedrą abp Stanisław Gądecki wygłosi kazanie, udzieli uroczystego błogosławieństwa oraz przedstawi nowo wyświęconych księży. Procesja zakończy się około 13:00.

Pierwszy raz w historii naszego miasta uroczystości Bożego Ciała transmitowane będą przez TV Polonia  na cały świat.

/

Zmiany w komunikacji

Na trasie procesji (ulice Krakowska, Garbary, Wielka, Chwaliszewo, Estkowskiego, Wyszyńskiego) wstrzymany będzie ruch samochodów, które będą mogły powrócić na te ulice po przejściu wiernych. Przypominamy także kierowcom, że w czwartek od godziny 6:00 obowiązuje zakaz zatrzymywania się na trasie procesji. Samochody parkujące w miejscach niedozwolonych mogą zostać usunięte na koszt właścicieli.

Bimby i autobusy będą dzisiaj jeździć według świątecznego rozkładu jazdy. Wyjątkiem będą autobusy linii 50, które w ogóle nie wyjadą na swoje trasy, a linie nr 52 i A zostaną skrócone do przystanku os. Rusa-Szpital. Krótsze trasy obowiązywać będą także autobusy linii 80, które kursować będą tylko do pętli Rudnicze. Autobusami linii 98 nie dojedziemy pod Kampus UAM na Morasku.

Dzisiaj także zamknięte są duże sklepy i centra handlowe.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz