POZnań

Procesja Bożego Ciała w Poznaniu

Centralna procesja Bożego Ciała w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Centralna procesja Bożego Ciała w Poznaniu przeszła z kościoła na ulicy Krakowskiej do katedry. Po raz pierwszy w historii naszego miasta uroczystości te transmitowane były przez Telewizję Polonia. Jednym z komentatorów był Wojciech Chmielewski, dziennikarz Radia Merkury, związany kiedyś z Radiem Afera.

Mszy świętej w kościele Bożego Ciała przewodniczył Kardynał Zenon Grocholewski, a koncelebrowało ją 12 księży neoprezbiterów. Na trasie procesji zbudowane zostały trzy ołtarze. Pierwszy z nich znajdował się na pl. Bernardyńskim, a kolejne przy ul. Woźnej i przy krzyżu na Chwaliszewie. Przy ołtarzach tych rozważania wygłosił ks. Adam Kalbarczyk, wykładowca homiletyki na Wydziale Teologicznym UAM.

Ostatni, czwarty ołtarz ustawiony został przed katedrą poznańską. Tutaj kazanie wygłosił abp Stanisław Gądecki.

Uroczystości zakończyły się dokładnie o 13:15 odśpiewaniem przez wiernych Boże coś Polskę.

Problemy z przejazdem przez centrum podczas trwania procesji mieli kierowcy. Od poprzedniego roku poprawiono kilka słabych punktów organizacji ruchu, ale nie uniknięto błędów. Jednym z nich był brak informacji dla kierowców jadących ulicą Solną w kierunku katedry. Znak informował o tym, że nieprzejezdne są Garbary w kierunku Mostowej. Zabrakło ostrzeżenia, że nie można przejechać prosto w kierunku ulicy Estkowskiego.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz