Sport

Kolejorz zwolnił Jana Urbana

Trener Lecha Poznań - Jan Urban  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

O zwolnieniu trenera Jana Urbana mówiło się już od jakiegoś czasu. Ostatecznie Zarząd Klubu podjął dzisiaj decyzję o zakończeniu współpracy.

Trener Jan Urban wypełnił powierzoną mu misję, wyprowadził zespół z trudnej sytuacji, zdobył Superpuchar i był finalistą Pucharu Polski, umiejętnie prowadził młodych zawodników w I drużynie za to jesteśmy Mu bardzo wdzięczni – oświadczył Zarząd KKS Lech Poznań.

W dość lakonicznym komunikacie stwierdzono również, że zarówno zawodnicy jak cały Klub potrzebują nowych impulsów.

Chcemy stawiać sobie nowe cele i je osiągać, chcemy determinacji i mentalności zwyciężania w każdym meczu, chcemy dawać radość z gry Kolejorza naszym kibicom – czytamy dalej.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Rzeczywiście Lechowi potrzebny jest NOWY IMPULS. Nie dotyczy to tylko zawodników, ale także osób które zarządzają Klubem. Czy to normalne, że zawodnicy “zwalniają” trenera swoją słabą grą? Może czas odwrócić nieco role i sadzać na ławkach rezerwowych tych piłkarzy, którzy nie osiągają stawianych przed nimi celów? Na ich miejsce zapraszając zawodników z “drugiego rzędu”? To oczywiście postulat czysto teoretyczny, bo sytuacja nie jest prosta.

Czy kolejna zmiana trenera nagle uzdrowi sytuację w drużynie i będzie lekiem na całe zło? Jeśli tak, to na jak długo?

Finał Pucharu Polski. Mecz rozegrany na PGE Narodowym w Warszawie, wygrała Legia Waraszawa pokonująć Lecha Poznań 0:1.
Finał Pucharu Polski. Mecz rozegrany na PGE Narodowym w Warszawie, wygrała Legia Waraszawa pokonująć Lecha Poznań 0:1.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz