Sport

Nenad Bjelica już oficjalnie trenerem Kolejorza

Nenad Bjelica już oficjalnie trenerem Kolejorza  Foto: Marcin Rajczak

Były spekulacje, plotki, potem sms od KKS Lech do kibiców z informacją, że nowym szkoleniowcem w Lechu będzie Nenad Bjelica. Dzisiaj Klub ogłosił to już oficjalnie.

Ten 45-letni Chorwat podpisał z Kolejorzem kontrakt na 2 lata z opcją jego przedłużenia o kolejny sezon. Nenad Bjelica jako piłkarz grał na pozycji ofensywnego pomocnika między innymi hiszpańskich klubach Real Betis Sevilla i Las Palmas oraz w niemieckim Kaisetslautern. Piłkarską karierę zakończył w 2008 roku, ale już rok wcześniej pracował w roli szkoleniowca.

To trener niezwykle charyzmatyczny, już jako piłkarz był znany ze swojej mentalności zwycięzcy, styl gry jego drużyn stawia na dużą dyscyplinę taktyczną, zaangażowanie i pracowitość piłkarzy – mówi Piotr Rutkowski, Prezes Lecha – gra jego zespołów jest oparta na dużej intensywności i liczymy na to, że podobnie będzie w Lechu.

Jako trener zadebiutował w FC Kärnten w 2007 roku. Później prowadził też drużyny FC Lustenau i Wolfsberger. W kolejnych latach był szkoleniowcem Austrii Wiedeń, z którą zakwalifikował się do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ostatnio pracował z piłkarzami włoskiej Spezi, w której pracował do listopada 2015 roku.

Asystentami trenera Bjelica będą Rene Poms i dr Martin Mayer. Poza wspomnianą dwójką w sztabie szkoleniowym pozostaną dotychczas współpracujący z pierwszym zespołem trener bramkarzy Andrzej Dawidziuk, trener przygotowania fizycznego Andrzej Kasprzak, a także analitycy Marcin Wróbel i Jacek Terpiłowski.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz