Aglomeracja Sport Swarzędz

Kolejny Orlik w Swarzędzu

Orlik w Bogucinie_1  Foto: UM w Swarzędzu

Trzeci swarzędzki „Orlik” otwarty został w Bogucinie przy ul. Wrzosowej. Do dyspozycji młodzieży przygotowano boisko ze sztucznej trawy do piłki nożnej oraz boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki i tenisa.

W standardzie inwestycji jest także zaplecze: szatnie i toalety. Obok kompleksu powstał utwardzony parking, a cały teren jest oświetlony. Koszt całości to niespełna 1,l mln zł, z czego tylko trzecia część pochodzi z budżetu gminy.

Pozostałe swarzędzkie „Orliki” znajdują się na os. Mielżyńskiego (otwarty w 2009 r.) oraz w Paczkowie (oddany do użytku w 2010 r.). Na 2012 rok planowana jest budowa czwartego „Orlika”, który powstać ma w Zalasewie.

Uroczyste otwarcie Orlika w Bogucinie odbyło się w minioną sobotę. Burmistrz Anna Tomicka podkreśliła szybkie i sprawne wykonanie inwestycji. Po symbolicznym przecięciu wstęgi „wypróbowano” boisko, a pierwszy strzał na bramkę oddał słynny lechita Piotr Reiss. Można było też sprawdzić formę Piotra Mowlika – jednego z najlepszych bramkarzy w historii Lecha Poznań.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz