Aglomeracja

Zrób sobie przerwę w Poznaniu!

Tour Salon  Foto: MTP materiały prasowe

Poznań zamierza promować się jako miasto idealne na City Break czyli na wyjazdy weekendowe bądź ogólnie krótkie wyjazdy. Swoje stoisko miasto oraz powiat przygotowały na rozpoczynającym się w środę Tour Salonie. Metropolia Poznań – prezentuje swoją ofertę w hali nr 5.

Jest to świetna alternatywa wypoczynku dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na długi urlop. Takie krótkie wyjazdy pozwalają nie tylko odpocząć od codzienności, ale przede wszystkim poznać liczne atrakcje miasta, nocne życie, regionalną kuchnię, skorzystać z bogatej oferty kulturalnej.

Często sami mieszkańcy Poznania i okolicznych gmin nie znają atrakcji turystycznych regionu. LepszyPoznań poleca szlak kościołów drewnianych wokół Puszczy Zielonka.

Na swoim stoisku Poznań zaprezentuje m.in. liczne propozycje ciekawego i niepowtarzalnego spędzenia czasu w mieście, cały wachlarz atrakcji kulturalnych, a także ofertę poznańskich hoteli i restauracji. Goście odwiedzający stoisko Poznania będą mogli skosztować mini rogalików świętomarcińskich. W konkursie wiedzy o mieście do wygrania będzie Poznańska Karta Miejska.

Powiat Poznański przygotował ofertę dla ludzi, chcących spędzać wolny czas aktywnie – na rowerze, pieszo lub samochodem. Puszcza Zielonka i Wielkopolski Park Narodowy zachwycają pięknem dziewiczej przyrody, liczne muzea, Zamek w Kórniku, Pałac w Rogalinie, skanseny to atrakcje czekające na osoby pragnące odkryć nieznane oblicze podpoznańskich gmin. Na stoisku Powiatu Poznańskiego przedstawiona będzie także  ofertę hoteli, ośrodków wypoczynkowych i restauracji z wielkopolską kuchnią.

Tour Salon Foto: MTP materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz