Franowo Nowe Miasto

Kolejny etap prac na ul. Folwarcznej

przebudowa ul folwarcznej  Foto: UMP

W związku z trwającymi pracami przy budowie ulicy Folwarcznej, 2 stycznia nastąpiła zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Piwnej.

Zwężony został wschodni pas ul. Piwnej na potrzeby budowy sieci wodociągowej. Roboty będą prowadzone w sposób umożliwiający dojazd mieszkańców do posesji, a ewentualne zamknięcie zjazdu zostanie wcześniej uzgodnione z mieszkańcami. Prace potrwają do 9 stycznia.

Przebudowa ul. Folwarcznej rozpoczęła się w grudniu zeszłego roku. Pod koniec przyszłego roku mieszkańcy z okolic ulic Folwarcznej i Kobylepole będą mogli korzystać z nowej drogi, dzięki której dostaną się do pętli Franowo i dalej komunikacją miejską w stronę centrum. Docelowo tą drogą pojadą także autobusy.

W zakres zaplanowanych prac wejdzie nie tylko budowa ul. Folwarcznej, lecz również rozbudowa ul. Szwajcarskiej (przy zajezdni tramwajowej), a także ul. Stalowej, Kobylepole, Piwnej i Reknickiej. Skrzyżowania poszczególnych ulic zostały zaprojektowane jako ronda, a wzdłuż całego odcinka przewidziano budowę ścieżki rowerowej i chodników oraz oświetlenia drogowego i kanalizacji deszczowej.

Budowa nowego układu drogowego znacząco poprawi dojazd do Osiedla Przemysława – również dla pojazdów transportu publicznego. W projekcie zakłada się budowę zatok autobusowych. W rejonie szkoły podstawowej przy ul. Szpaków wprowadzone zostanie udogodnienie dla rodziców dowożących dzieci do szkoły. Będzie to zatoka postojowa typu “Kiss&Ride” (zatrzymaj się, wysadź i jedź). Nasadzona zostanie nowa zieleń. Wybudowane zostaną przejścia i przejazdy kolejowe.

Nowe rozwiązanie komunikacyjne uspokoi ruch na ul. Folwarcznej, Browarnej i Dymka. Ulica połączy osiedle PTBS z pętlą tramwajową. Dzięki przebudowie ulicy mieszkańcy będą mogli w kilkanaście minut dostać się do centrum.

Dodatkowo – w ul. Kobylepole powstanie kanalizacja sanitarna i wodociąg wraz z przyłączami. Wodociąg zbudowany zostanie również w ul. Piwnej i Reknickiej.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz