Chartowo Nowe Miasto POZnań

Nowa organizacja ruchu na Chartowie

Budowa trasy tramwajowej odcinka trasy od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej - listopad 2018  Foto: PIM

Od wtorku, 8 stycznia na ul. Chartowo zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. To kolejny etap przebudowy Trasy Tramwajowej: Kórnicka – os. Lecha – Rondo Żegrze wraz z budową odcinka trasy od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej

Wykonawca przystępuje do przebudowy torowiska oraz układu drogowego w rejonie przystanku os. Czecha, wskutek której powstanie zintegrowany przystanek tramwajowo-autobusowy.

W trakcie prowadzonych robót ruch po południowej jezdni ul. Chartowo, w kierunku ul. Baraniaka, na odcinku od ul. Wiatracznej do ul. Piaśnickiej, będzie odbywał się jednym pasem.

Na odcinku od ul. Wiatracznej do wjazdu w osiedle kierowcy będą mieli do dyspozycji lewy pas ruchu, co będzie skutkowało przeniesieniem istniejącego przystanku autobusowego „Os. Czecha” o około 100 metrów w stronę ul. Piaśnickiej.

Poznańskie Inwestycje Miejskie proszą o nie parkowanie samochodów po południowej stronie ul. Chartowo na odcinku, gdzie prowadzone będą roboty budowlane.

W tym rejonie rozpocznie się również remont muru oporowego na wjeździe do tunelu Franowo. W czasie prowadzenia związanych z tym robót, na wysokości muru oporowego, kierowcy będą mieli do dyspozycji wyłącznie prawe pasy jezdni ul. Chartowo.

W pierwszej kolejności wyremontowany zostanie mur oporowy po stronie południowej (kierunek: w stronę ul. Baraniaka), następnie prace będą prowadzone przy jezdni północnej (kierunek: w stronę ronda Żegrze). Wykonawca zapewnia, że po zakończeniu prac każdego dnia będzie udostępniał dla ruchu również lewy pas, nieczynny w czasie prowadzenia robót.

Planuje się, że wprowadzona we wtorek organizacja ruchu będzie obowiązywać do końca marca, kiedy to wykonawca przystąpi do kolejnych robót.

Użyte w artykule zdjęcia: PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz