K U L T U R A

Kino, jazz i fotografia w Przystani przy Bałtyku

Przystań Sztuki - Bałtyk  Foto: Spółdzielnia PR / materiały prasowe

Kino plenerowe poświęcone sztuce i biografiom znanych artystów, jazzowe koncerty oraz wystawa fotografii Jędrzeja Franka „Archigrafia” – to sierpniowe propozycje Przystani Sztuki przy Bałtyku.

Po dobrze przyjętej wystawie Sylwestra Ambroziaka plac pomiędzy Concordią Design a Bałtykiem zamienił się latem w plenerowe kino. W sierpniu w ramach cyklu „Art of life” można oglądać filmy związane z najważniejszymi artystami XX i XXI wieku, wpaść na jazzowy koncert czy przystanąć przy wystawie fotografii.

Już od 9 sierpnia będzie można oglądać wystawę zdjęć znanego instagramera Jędrzeja Franka „Archigrafia”. To seria zdjęć architektury przede wszystkim modernistycznej, poznańskiej uchwyconej i edytowanej w dużej mierze za pomocą urządzeń mobilnych. Wystawę rozpocznie wernisaż połączony z wykładem wykładem autora o fotografii mobilnej „Archigrafia, czyli CONCRETnie o fotografowaniu betonu” (17:30) oraz oprowadzaniem kuratorskim (18:15).

Filmowy sierpień w Przystani rozpoczyna Edward Hooper. W „Shirley. Wizje rzeczywistości” (9 sierpnia) reżyser opowiada historię Ameryki i jej mieszkańców, odwołując się do obrazów mistrza.

Dwa tygodnie później wyświetlany będzie film kontrowersyjnego reżysera Abla Ferrary poświęcony jednemu z mistrzów włoskiego kina. „Pasolini” (23 sierpnia) to rekonstrukcja ostatnich godzin życia twórcy „Dekameronu”. Wszystkie seanse zakończy historia izraelskiego choreografa Ohada Naharina, który stworzył własny język tańca – GaGa (30 sierpnia).

Przed każdym z wydarzeń kinowych muzycy związani z poznańską Akademią Muzyczną zagrają na Przystani jazz na żywo.

Użyte w artykule zdjęcia: Spółdzielnia PR / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz