POZnań

Kiedy będzie działała fontanna na Zielonej?

Zielone Ogródki  Foto: Tomasz Dworek

Na Placu Kolegiackim nowa fontanna cieszy mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych. Podobne wodne atrakcje funkcjonują na Św. Marcinie i Placu Wolności. Niestety od ponad dwóch lat staromiejscy radni nie mogą doprosić się naprawy fontanny na Zielonych Ogródkach.

O to dlaczego nie działa fontanna pytają mieszkańcy a staromiejscy radni interweniują w Zarządzie Zieleni Miejskiej. Ciągle otrzymujemy wymijające odpowiedzi – mówi Lidia Koralewska z Rady Osiedla Stare Miasto. Najpierw był to stan epidemii, potem szukanie uszkodzenia albo firmy, która będzie w stanie usunąć usterkę.

Aż trudno uwierzyć, że przez kilkadziesiąt miesięcy nie można zaleźć serwisanta, firmy, która zdiagnozuje problem i przywróci wodny mechanizm do działania.

Zielone Ogródki to jeden z ulubionych skwerów mieszkańców Starego Miasta. W upalne dni mieszkańcy centrum, rodziny z dziećmi i seniorzy nie mogą w pełni cieszyć się jego urokiem.

19 grudnia 2008 skwer otrzymał imię prof. Zbigniewa Zakrzewskiego, ekonomisty i miłośnika naszego miasta, autorka książkowych przechadzek. W tym samym czasie teren uporządkowano i zbudowano oryginalną fontannę, przedstawiającą zadbanego i dobrze odżywionego mieszkańca miasta (tzw. profesora), dziewczynkę i psa, z niepokojem wyczekujących deszczu, co było odpowiedzią na zagrożenia ekologiczne XXI wieku. Autorem rzeźb jest Norbert Sarnecki.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / tab, Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz