Aglomeracja POZnań

Nocnym autobusem pod Poznań

Przystanek Artystyczny - Suchy las  Foto: Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski / Damian Torba

Wybierając się do Poznania w piątkowy lub sobotni wieczór, mieszkańcy podpoznańskich miejscowości często zastanawiają się, kto będzie mógł w nocy po nich przyjechać i odwieźć do domu. Dzięki 11 podmiejskim liniom nocnym można dojechać do zdecydowanej większości gmin powiatu poznańskiego.

Na północ po północy!

Transport do Rokietnicy i Starzyn

Autobusy linii nr 219 rozpoczynają kursy z pętli Poznań Główny. Następnie zatrzymują się na przystanku Rondo Kaponiera, gdzie możliwa jest przesiadka z większości miejskich linii nocnych. Z tego przystanku w weekendy o północy i godz. 2:30 można dojechać do Rokietnicy i Starzyn.

Komunikacja do Czerwonaka, Miękowa, Owińsk, Promnic, Biedruska, Bolechowa-Osiedla, Szlachęcina, Murowanej Gośliny i Przebędowa

W weekendowe noce autobus linii nr 252 podejmuje kurs z ronda Śródka o godz. 1:45. Z centrum na Śródkę dojedziesz autobusem linii nr 223. Rozkłady jazdy są zsynchronizowane.

Transport do Suchego Lasu, Jelonka, Złotnik, Złotkowa, Golęczewa, Zielątkowa i Chludowa

W każdy weekend o godz. 1:30 z os. Sobieskiego wyrusza w trasę do Chludowa autobus linii nr 253. Aby z niego skorzystać wracając z imprezy w centrum miasta polecamy wcześniej skorzystać z nocnego kursu Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, a następnie przesiąść się na dworcu

Na południe nie tylko w południe!

Dojazd do Lubonia i Wir

W dni robocze autobusy linii nr 215 z Os. Sobieskiego do Lubonia odjeżdżają o godz.: 23:34, 1:34 i 2:34. W weekendy wykonywany jest dodatkowy kurs za Poznań o godz. 0:34. Podobnie jak kurs o godz. 1:34, jest on wydłużony aż do Wir.

Transport do Lubonia, Komornik, Szreniawy, Rosnówka, Walerianowa, Chomęcic, Konarzewa, Głuchowa

Autobusy linii nr 250 kursują w weekendy z przystanku Górczyn PKM o godz. 1:15 i 3:20. Z centrum na Górczyn dojedziesz linią nr 213. Rozkłady obu linii są ze sobą zsynchronizowane.

Powrót do Lubonia, Łęczycy, Puszczykowa i Mosiny

Autobusy linii nr 251 rozpoczynają swoją trasę na przystanku Górczyn PKM o godz. 0:50 i 2:50 w soboty i święta. Z centrum na Górczyn dojedziesz linią nr 223. Rozkłady obu linii są tak ułożone, żeby zapewnić dogodną przesiadkę.

Na wschód przed wschodem słońca!

Powrót do Koziegłów i Kicina

Autobusy linii nr 227 odjeżdżają z przystanku Rondo Rataje do Koziegłów co 60 minut. Dodatkowo kurs o godz. 2:08 jest wydłużony do Kicina.

Punkty przesiadkowe na trasie:

Rondo Rataje między liniami nr 211/220/221, 212/222 i 227 (oraz w noce z niedzieli na poniedziałek i z poniedziałku na wtorek linia nr 231),

Rondo Śródka między liniami nr 213/223 a 227 oraz linią nr 400 obsługiwaną przez gminę Swarzędz.

Komunikacja do Tulec, Gowarzewa i Kleszczewa

Pilotażowe kursy nocne linii nr 432 z Ronda Rataje odbywają się w soboty i niedziele o godz. 1:25. Z centrum do ronda Rataje dojedziesz liniami nr 212 i 221. Rozkłady są do siebie dostosowane.

Na zachód po zachodzie słońca!

Transport do Plewisk

Wracając z centrum w kierunku Plewisk najlepiej skorzystać z linii nr 224. W soboty i niedziele autobusy tej linii odjeżdżają z Ronda Kaponiera o godz. 0:30 i 2:30.

Powrót do Skórzewa, Dąbrowy, Zakrzewa, Dąbrówki, Palędzia, Dopiewca i Dopiewa

W sobotnie i niedzielne noce, o godz. 1:20 i 3:20 z pętli Junikowo startują autobusy linii nr 257. Z centrum na Junikowo możesz dojechać autobusem linii nr 214. Rozkłady są tak ułożone, że zapewniają szybką i pewną przesiadkę.

Dojazd do Przeźmierowa, Batorowa, Lusowa i Tarnowa Podgórnego

Z Poznania Głównego bezpośrednio do Tarnowa Podgórnego można pojechać autobusem linii nr 258. Po drodze mamy węzeł przesiadkowy Rondo Kaponiera, gdzie zjeżdża się większość linii nocnych. Z Ronda Kaponiera odjazdy w każdą sobotę i niedzielę o godz. 2:00.

Poza podmiejskimi liniami nocnymi funkcjonuje rozbudowana sieć miejskich połączeń nocnych. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z rozkładami jazdy i korzystania z linii ZTM.

Użyte w artykule zdjęcia: Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski / Damian Torba

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz