K U L T U R A

Jubileuszowe folklorystyczne Integracje

Światowy Przegląd Folkloru Integracje - Poznań, Stary Rynek 14.08.2010 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Imprezy takie jak Światowy Przegląd Folkloru Integracje udowadniają, że folklor nie jest nudny. To doskonała okazja do zabawy dla wszystkich, bez względu na wiek. Tegoroczna impreza będzie jubileuszowa, bo odbędzie się już po raz piętnasty. Niezwykle barwne i różnorodne występy będą mogli podziwiać mieszkańcy kilku wielkopolskich miast.

Ponieważ będzie to jubileuszowa edycja Integracji przyjadą tutaj zespoły, które w ostatnich czternastu latach najbardziej przypadły publiczności do gustu. Będą węgierskie klepanki, słowiańskie akrobacje oraz meksykańskie trąbki.

To już piętnaście lat! Każdego roku pokazywaliśmy publiczności coś nowego, a więc zespoły z różnych stron świata, tancerzy niepełnosprawnych czy grupy seniorów – cieszy się Dariusz Majchrowicz, dyrektor artystyczny festiwalu – w trakcie ostatnich czternastu lat, publiczność oglądała różne, nietypowe oblicza folkloru, bo śpiewaków zjeżdżających z wysokości kilkunastu metrów na linach, dj’a ‘scratchującego’ do akompaniamentu kapeli ludowej czy poloneza tańczonego konno, a tym razem, podczas koncertu finałowego, pokażemy największe smaczki zeszłorocznych edycji.

Podczas ośmiu dni festiwalu zobaczymy zespoły z Czech, Meksyku, Rosji, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Polski. Wszystko rozpocznie się występami w Kostrzynie i Swarzędzu w niedzielę, 9 sierpnia.

Artyści występować będą również w Grodzisku Wielkopolskim, Lesznie, Wronkach, Wągrowcu i Poznaniu. Zwieńczeniem przeglądu będzie plenerowy koncert finałowy, który odbędzie się w niedzielę, 16 sierpnia przed Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Nim to jednak nastąpi, odbędą się między innymi wieczory narodowe, warsztaty dla dzieci, turniej sportów tradycyjnych na poznańskiej Malcie oraz wystawy zdjęć.

Koncert inauguracyjny Światowego Przeglądu Folkloru Integracje w Parku Wilsona i kolorowy korowód ulicą Półwiejską w Poznaniu odbędą się w poniedziałek, 10 sierpnia.

Poniżej możecie zobaczyć program na pierwsze dwa dni tego wydarzenia.

Światowy Przegląd Folkloru Integracje - Poznań, Stary Rynek 14.08.2010 r.

Niedziela, 9 sierpnia
16:15 – warsztaty ludowe dla dzieci – Rynek w Kostrzynie
16:30 – koncert – Rynek w Kostrzynie
17:40 – warsztaty ludowe dla dzieci – scena plenerowa przy pływalni w Swarzędzu
18:00 – koncert – scena plenerowa przy pływalni w Swarzędzu

Poniedziałek, 10 sierpnia
16:00 – korowód ulicą Półwiejską – pl. Wiosny Ludów – Stary Browar w Poznaniu
18:00 – Biesiada Ludowa, koncert inauguracyjny – Park Wilsona w Poznaniu

Światowy Przegląd Folkloru Integracje - Poznań, Stary Rynek 14.08.2010 r.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz