K U L T U R A

Koncert charytatywny dla Seweryna

Koncert charytatywny dla chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną Seweryna Redlewskiego odbędzie się w Akademickim Centrum Kultury i Sportu 9stóp przy ulicy Piątkowskiej 92 w najbliższy piątek 24 lipca 2015 roku.

Podczas koncertu nie tylko będzie można posłuchać wschodzących gwiazd sceny muzycznej Poznania i okolic, ale również odbędzie się aukcja, na której będzie można zlicytować różne przedmioty, takie jak płyty, książki czy autografy znanych osób – między innymi Roberta Gawlińśkiego, Łukasza Fabiańskiego czy Róisín Murphy z Moloko.

Koncert rozpoczyna się o godzinie 20:00, a na scenie pojawią się: BodyChrist – charyzmatyczny wokalista rockowy z Poznania, Kwartet ProForma – grupa wykonująca autorską muzykę w stylu akustycznym. A na koniec wieczoru, będziemy mieli niewątpliwą przyjemność posłuchać prawdziwej bomby energetycznej jaką jest zespół Mefedron – zespół grający uzależniającą, narkotyczną muzykę grunge’ową, który swoją energią i brzmieniem potrafi porwać każdą publiczność!

Seweryn urodził się 24 listopada 2010 roku. Jest bardzo pogodny i żywiołowym dzieckiem. Zachorował na białaczkę limfoblastyczną w wrześniu 2013 mając niespełna 3 latka. Z uwagi na sterydooporność został zakwalifikowany do grupy wysokiego ryzyka. Po 1,5 roku walki z chorobą z pomocą chemioterapii 26.05.2015 stwierdzono u niego wznowę.
Seweryn leczy się w Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Obecnie jedyną szansę na przeżycie jest przeszczep szpiku kostnego od niespokrewnionego dawcy. Dzisiaj już wiemy, że nie udało się znaleźć dawcy zgodnego 10 na 10 alleli układu HLA, który byłby najlepszym dawcą i dawałby największe szanse na pokonanie choroby.

Bilet kosztuje 10zł. Cały dochód z biletów oraz aukcji zostanie przekazany na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu, która opiekuje się Sewerynem.

pomoc dla Seweryna

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz