BizNews

Jogurty od Kruka

Znane marki coraz częściej współpracują z projektantami mody czy biżuterii. W przeszłości Elie Saab, Kenzo czy Alexander Wang projektowali butelki wody Evian, a Karl Lagerfeld stworzył etykietę butelki z limitowanej edycji Coca-Coli Light we Francji. Teraz w ich ślady poszła Ania Kruk, która stworzyła opakowania dla limitowanej edycji nowych smaków jogurtu Fantasia Black & Fantasia White.

Danon Ania Kruk

Opakowanie to jeden z podstawowych elementów promocji produktu, bezpośrednio oddziałujący na klientów, dlatego może wpływać na zwiększenie sprzedaży – twierdzi prezes zarządu firmy Wojciech Kruk jr.

Opakowania pełnią ważną funkcję marketingową. Pomagają przyciągnąć uwagę odbiorców, wyróżniają produkt wśród podobnych na rynku, są też reklamą produktu. Atrakcyjne i funkcjonalne opakowanie stało się kluczowym elementem w promocji, zwłaszcza że większości zakupów konsumenci dokonują pod wpływem impulsu, a obraz lub znak graficzny często przemawiają do odbiorcy lepiej niż słowa.

Produkt to nie tylko sam wzór, lecz także cała otoczka, która powstaje dookoła – podkreśla Wojciech Kruk, prezes zarządu firmy Ania Kruk. – Im bardziej dopracowane opakowanie, im bardziej będziemy zwracać uwagę na szczegóły, oryginalność i coś, co będzie wyróżniało je na rynku, tym produkt będzie lepiej odpowiadał na potrzeby klientów.

Firma Ania Kruk wzbogaciła swoje opakowania, oprócz etui z filcu wprowadziła również pudełka – jak wskazuje Wojciech Kruk – spotkało się to z pozytywnym odbiorem klientów, a samo opakowanie pełni funkcję prezentu.

Znane marki coraz częściej proszą o pomoc projektantów mody. Producenci wody Evian co roku prezentują oryginalne, przygotowane specjalnie dla nich projekty butelek, ostatnio również Karl Lagerfeld – po raz drugi – zaprojektował butelkę z limitowanej edycji Coca-Coli Light. W Polsce na podobną współpracę zdecydowała się firma Danone przy nowej edycji jogurtów Fantasia Black i Fantasia White.

Design jest bardzo istotny we współczesnym świecie i to był też jeden z ważniejszych powodów nawiązania tej współpracy. Cieszę się, że firma Danone zdecydowała się docenić rolę projektanta i stworzyć limitowaną edycję opakowań sygnowanych konkretnym imieniem i nazwiskiem – ocenia Anna Kruk.

Na wieczku i etykiecie produktu znajdzie się ornament, a wzór uzupełni stylizowany srebrny lub złoty napis, w zależności od smaku jogurtu. Właśnie do butików  trafiła również unikalna kolekcja biżuterii ANIA KRUK Inspired by Fantasia, złożona z delikatnych, koronkowych wzorów, w których ukryty jest monogram K, nawiązujący do nazwiska projektantki.

Jogurty od Kruka

Jak podkreśla projektantka, taka biznesowa współpraca może przynieść wymierne efekty tylko wówczas, gdy obie marki mają wspólną płaszczyznę i łączy je podejście do klienta. Dodaje, że w tym przypadku była pełna zgodność: dla obu marek ważna jest bliskość, kobiecość i lekkość.

Ania Kruk podkreśla, że to dla niej jeden z najważniejszych projektów w tym roku. Firma zamierza skupić się na rozbudowie sklepów, przede wszystkim w centrach handlowych. Chce również kontynuować zagraniczną ekspansję. W 2015 roku otwarty został pierwszy sklep pod szyldem ANIA KRUK w Katarze. Właśnie Bliski Wschód jest regionem, w którym pojawią się kolejne lokale.

Dodatkowo uruchamiamy zewnętrzne kanały dystrybucji. Nie chcę jeszcze zdradzać szczegółów, ale w tym roku nasze produkty będą dostępne w szerszej ofercie. Zakładamy też intensywny wzrost sprzedaży online, dużo zainwestowaliśmy w rozpoznawalność w tym aspekcie i to jest jeden z priorytetów w tym roku – zapowiada Wojciech Kruk.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz