K U L T U R A

Hotele rozdają bezpłatne bilety do muzeum

Brama Poznania - bilety  Foto: Wojciech Mania / PLOT

W poznańskich hotelach zrzeszonych w Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (PLOT) goście będą mogli otrzymać bezpłatne bilety do poznańskich muzeów, na początek do Bramy Poznania. To dodatkowa zachęta dla turystów, by spędzić czas w Poznaniu. Akcja potrwa dwa miesiące.

Pandemia była czasem wyjątkowo ciężkiej próby dla turystyki miejskiej. Ostatnie luzowanie obostrzeń umożliwiło otwarcie hoteli, muzeów i wielu atrakcji turystycznych. Jednak do powrotu turystyki ciągle długa droga – mówi Jan Mazurczak z PLOT

Od 22 maja przez kolejne cztery tygodnie goście hotelowi otrzymają bezpłatne bilety do Bramy Poznania. To otwarte w 2014 roku interaktywne centrum interpretacji dziedzictwa jest pierwszą tego typu instytucją w Polsce. Za pomocą interakcji i multimediów przybliża historię Ostrowa Tumskiego i Poznania od początków jego istnienia. Została wyróżniona w konkursie na najlepszy konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz zyskała tytuł jednego z 7 nowych Turystycznych Cudów Polski w konkursie „National Geographic”. W 2019 roku odwiedziło ją ponad 117 tys. osób. Oznacza to, ze jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji Poznania.

Bilety do Bramy Poznania będą rozdawane do zameldowanych gości do 19 czerwca, później w ręce turystów trafią bilety do Muzeum Narodowego w Poznaniu. To jedna z ważniejszych kolekcji w kraju. Można w nim zobaczyć sztukę polską i europejską od starożytności po współczesność. Ciekawostką jest jedyny w kraju obraz Moneta „Plaża w Pourville”.

Bezpłatne bilety będą mogli otrzymać goście następujących hoteli: Best Western Hotel Edison, City Solei – boutique hotel, Don Prestige Residence, Hampton by Hilton Poznań Old Town, Hotel Altus, Hotel Kolegiacki, Hotel Vivaldi, HP Hotel Park, IBB Andersia Hotel, Ibis Poznań Centrum, Ibis Poznań Stare Miasto, Mercure Poznań Centrum, Moxy Poznań Airport, Novotel Poznań Centrum, Novotel Poznań Malta, Puro Hotel Poznań, Sheraton Poznan Hotel.

Brama Poznania Foto: Wojciech Mania / PLOT
Użyte w artykule zdjęcia: Wojciech Mania / PLOT

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz