Na widelcu

Grochówka w schronie atomowym!

Festiwal Grochówki  Foto: ExPress

Grochówka jest dobra w każdej sytuacji i podczas każdej pogody. Także w zimie. Stąd pomysł na zorganizowanie w najbliższą sobotę, II Festiwalu Grochówki. Tym razem odbędzie się on na ul. Babimojskiej 9 na terenie przy schronie przeciwatomowym

Festiwal GrochówkiOd godziny 11:00 do 17:00 będzie można spróbować m.in. czterech różnych grochówek, bigosu z dziczyzną i wiejskiego chleba ze smalcem.

Specjalnie dla uczestników Festiwalu otwarta zostanie ekspozycja militariów Poznańskiej Grupy Fortecznej, które znalezione zostały w północnym pasie fortowej twierdzy Poznań i są związane z walkami w lutym 1945 roku. O zbiorach opowie kolekcjoner Dawid Ziółkowski

Warto też zwiedzić sam pruski schron piechoty przebudowany w latach sześćdziesiątych XX wieku na schron kierowania Obroną Cywilną. Zachowało się bardzo dużo elementów wyposażenia.

Bilety kosztują 15 złotych. W tym jest zwiedzanie wystawy, ale też bilet jest bonem uprawniający do jedzenia pod hasłem „jesz tyle ile chcesz“. Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo, natomiast do lat 12 zapłacą 5 złotych. Dodatkowo płatne będą porcje na wynos w opakowaniach o poj.1,2 litra oraz 3,5 litra (cena festiwalowa – 12 zł i 35 zł). Organizatorem festiwalu jest Kuchnia Polowa Poznań.

Użyte w artykule zdjęcia: ExPress

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz