Na widelcu

III Festiwal Smaków Food Trucków

food truck  Foto: Gaetan Boutet

Food trucki, choć ich nazwa nie brzmi swojsko, na stałe już zagościły na naszych ulicach, placach czy parkingach. Serwowane w nich dania często niczym nie ustępują tym z dobrych restauracji. Nic zatem dziwnego, że mają swoich zagorzałych sympatyków.

Mamy dla nich, ale nie tylko, dobrą informację. W sąsiedztwie hali Arena odbędzie się w ostatni weekend marca III Festiwal Smaków Food Trucków. Będzie to z pewnością smaczne powitanie wiosny.

W tym roku czekać będzie na was sporo nowości kulinarnych, jak również wiele atrakcji dodatkowych – zapowiadają organizatorzy – podczas całego wydarzenia będzie strefa pokazów kulinarnych, strefa rozrywki z grami i zabawami, strefa dla dzieci oraz strefa chilloutu z muzyką.

Jest także przewidziany konkurs kulinarny. To oczywiście tylko dodatkowe atrakcje, które będą towarzyszyć temu, co najważniejsze podczas Festiwalu Smaków Food Trucków, czyli pyszne dania wprost z food trucków. Organizatorzy zapowiadają dużo nowości i oczywiście dużo smacznego jedzenia.

Balkan BurgerMożemy już zdradzić, że będziemy mogli skosztować bałkańskich burgerów z grilla. Będzie zatem Pljeskavica i Cevapcici ze 100% wołowiną, którą serwować będzie Balkan Burger.

Letni Kredens natomiast polecać będzie prawdziwe pastrami, czyli ikonę Nowego Jorku.

Powstaje ono podczas 2 tygodniowego procesu z najlepszej wołowiny, według receptur przywiezionych zza oceanu. Będą one podawane w postaci klasycznych Rubenów oraz pakowane w sandwiche z nieco zaskakującymi dodatkami.

Letni Kredens

Możemy też liczyć na słodkości od Fresh Donuts. Zjemy tutaj przygotowywane na miejscu pączki podawane na gorąco. Do tego będziemu mogli wybrać różnego rodzaju posypki oraz polewy, według własnego uznania i pomysłu.

To rodzinna działalność, w którą właściciele wkładają naprawdę dużo serca, serwując pyszne, amerykańskie donuty, czyli pączki z dziurką – podkreślają organizatorzy Festiwalu.

Fresh Donuts

Fresh Donuts serwuje także przepyszne, aromatyczne, małe donuty, podawane na gorąco z cukrem pudrem i świeżymi owocami. Dla dzieci będą przygotowywane specjalnie kolorowe szaszłyki z donutów oraz lizaki z posypkami.

To oczywiście tylko zapowiedź tego, co będzie na tym wydarzeniu. Będziemy wam jeszcze przypominać o Festiwalu podając więcej szczegółów.

Zapraszamy na III Festiwal Smaków Food Trucków, który odbywać się będzie przy hali Arena w sobotę 25 marca od 12:00 do 21:00 oraz w niedzielę 26 marca od 12:00 do 20:00. Wstęp będzie bezpłatny.

III Festiwal Smaków Food Trucków

Użyte w artykule zdjęcia: Letni Kredens, Balkan Burger, Fresh Donuts, III Festiwal Smaków Food Trucków, Gaetan Boutet

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz